Yalan ile İlgili Sözler

yalan ile ilgili sözler

Yalan ile ilgili sözler yazımızda hayatınız yalan sözleri, utandıran yalan ile ilgili sözler ve yalancılara sözler bulabilirsiniz.

Yalan ile İlgili Sözler

Yalan söylediğini anladığım andan itibaren, ne söylediğinin anlamı kalmadı. O andan itibaren benim için bir yalancı oldun. Hep yalancı olarak kalacaksın.

Bir insan neden yalan söyler biliyor musunuz? Tabii ki kendi çıkarları için. İnsanın kendi çıkarları uğruna yapacağı en basit hareket yalan söylemektir.

Ağzınızdan basit bir yalan çıktığında bile sonuçlarının ne kasar ağır olacağını düşünmelisiniz. En ağır sonucu ise sizi yalancı olarak damgalamalarıdır.

Hayat şartları insanı yapmak istemediği şeyleri yapmaya sürükleyebilir. Ancak hiçbir zor şart yalan söylemenizi haklı çıkarmaz. Asıl erdem zor şartlarda dahi her zaman doğruyu savunabilmektir.

Bazı dostlar vardır ki, dünya yansa yine de doğruluktan ve dürüstlükten şaşmayacağını bilirsiniz. O dostlarınıza sımsıkı sarılın ve asla bırakmayın. Çünkü bu zamanda doğru ve dürüst insan çok zor bulunuyor.

Benim için ne dedikleri hiçbir zaman için umurumda olmaz. Arkamdan konuşanlar için asla kendimi yormam. Ama biri yalan söylediğimi iddia ederse, işte o zaman işler değişir. Ne dostum ne de düşmanım beni yalancılıkla suçlayamaz.

Şayet benim çevremde yalan söyleyen biri olursa, o dakika uzaklaştırırım kendimden. Yalanı hiçbir zaman tasvip etmedim, etmeyeceğim. Çevremde de yalan söyleyen birine asla yer vermeyeceğim.

Ayrılıklar yalan ile olur yalan üzerine ayrıldıysanız Ayrılık Mesajları yazımıza göz atabilirsiniz.

Hak için doğruluktan yana olursan, iyilikler ve güzellikler seni bulur. Bu dünyanın düzeni her zaman hakkı olana hakkını vermekten yanadır.

Edindiğim tecrübeler bana yalan söyleyen kişilerin kişiliklerinde bir bozukluk olduğunu gösterdi. Sağlam karakterli birinin yalanla dolanla asla işi olmaz. Yalan söylemeye tenezzül dahi etmez.

Keşke hep bir bebeğin saflığını yaşayabilsek… Yalan nedir, sahtekârlık nedir, çıkarcılık nedir bilmesek. Bir bebek saflığı ile hayatlarımızı sürdürsek.

Yüzünü, gözünü unuttum. Boyunu, posunu unuttum. Anılarımız aklıma bile gelmiyor. Bir tek bana söylediğin yalanları unutamadım. Aldatılmışlığın acısı hiç geçmiyor.

Aynı masaya oturduğum insanların gerçek düşüncelerini her zaman merak etmişimdir. Yüzüme gülerken kimler içinde nefret besliyor? Doğrucu geçinirken kimlerin sözleri yalanlar içeriyor? Keşke tüm bunları bilip çevremdekileri ona göre seçebilseydim.

Yalan İle İlgili Mesajlar

Geçen zaman birçok şeyi unutturur insana. Ama aldatılmışlığı unutturamaz. Eğer bir insanın size yalan söylediğini yakalarsanız, o hissi unutmak mümkün olamaz.

Eski zamanlarda bile insanoğlu yalan söylemeyi bilmiştir. İnsanın doğası gereği çıkarları için yalan söylemek, en eski yıllardan bu yana süregelmiştir.

Pembe yalanlar diye yalanları saflaştırmaya çalışmayın. Yalan, yalandır işte. Rengi olmaz, sebebi olmaz. Yalan söyleyen kişi, pembe yalan diyerek haklı çıkarılmaz.

Denize düşen yılana sarılır misali, ben de yalnız kalmamak için senin yalanlarına sarılmışım meğer. Gerçek olmadığını bildiğim sözlerine inanmayı seçmişim, seni kaybetmeyi göze alamadığımdan.

Herkesin bir yaşam felsefesi vardır. Felsefe nedir diye bilmiyor olsa bile, vardır. Bu yaşam felsefesi eğer doğruluğu içermiyorsa, o kişiden duyduğunuz sözlere asla güvenmemelisiniz. Çünkü ne zaman doğru ne zaman yalan söyleyeceği hiç belli olmaz.

Ferhat ile Şirin’in aşkı efsane olur muydu aralarında yalan dolan olsaydı eğer? Biz seninle yalan yüzünden kaybettik. Aşkımızın değerini söylediğin yalanlar düşürdü.

Gerçeği bu kadar hevesle ararken, karşılaştığım yalanlardı belimi büken. Ben doğruluk için canımı vermeye hazırken, duyduğum yalanlardı bu kadar inciten.

Doğruyu söylemek bu kadar zor olmamalı. Şartlar ne olursa olsun doğruyu söyleyip, bedeline katlanmak varken, insanlar nasıl olup da yalancı damgası yemeyi göze alıyor? İşte bunu benim aklım almıyor?

Ne zaman geriye dönüp baksam, karşıma söylediğin yalanlar çıkıyor. Seni kaşınla, gözünle değil yalanlarınla hatırlıyorum. Bir insan için ne kadar acı bir durum değil mi?

Sen yalan söylemeyi göze alıyorsan, bana da sana yalancı demek düşer. Sen kendini korumak için yalanı çare görüyorsan, bana da bu yalanları ortaya çıkarmak düşer.

Yalan söylemek ne fena bir huydur. Bir kere üzerinize yapışırsa, istediğiniz kadar doğruyu söyleyin o damgadan kurtulamazsınız. O yüzden bir kere bile olsa yalanı ağzınıza almamanız gerekir.

Benim doğruluktan anladığım, sıfır yalandır. Senin anladığın ne merak ediyorum. Ağzından sayısız yalan çıkarken, nasıl hâlâ gözümün içine baka baka doğruluğu savunabiliyorsun?

.

Yalan söyledin de başın göğe mi erdi? Beni kandırarak eline ne geçti? Bak işte ortaya çıktı şimdi her şey.

Yalan ile ilgili sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın