Üzgün Sözler

üzgün sözler

Üzgün sözler yazımızda duygusal üzgün sözler, kısa kırgın, üzgün mesajlar ve sevgiliye üzüntülü sözler bulabilirsiniz.

Üzgün Sözler

İnsanlar üzülünce öyle bir sessizliğe bürünür ki üzen kişi öfkesini bile özler. Şu da bir gerçek ki hayatta insanın en güvendikleri her zaman onu daha çok üzenlerdir.

Sen benim için sona ermiş bir sinema filminin üzgün bir sonla biten finali gibisin. Bu yüzden de oyuncağı kırılmış bir çocuk gibi üzgün hırçın ve mutsuzum.

Üzmek bize yakışmaz diye üzmediğimiz herkes bizi teker teker üzdüler. Bu nedenle de düşünceli olmak her zaman acı verir.

Vedalar her zaman acı olsa da üzse de bazen en doğru karar doğru yerde doğru zamanda bırakıp gidebilmektir.

Üzüntünün, acının ve mutsuzluğun en hasını yaşamış kimseler gerçek mutluluğun kıymetini en çok bilen kişilerdir.

Her yeni başlangıç yeni bir umut ışığı yeni bir mutluluktur. Ama bu başlangıçların olabilmesi için her zaman mutsuz bir son yaşanması gerekir. Bir şey bitmeden diğeri başlayamaz.

Hiç üzülmemiş olmak demek hiçbir mutluluğa kalkışmamış olmak demektir. Çünkü mutluluk için çabalayan kişiler bu çaba için mutlaka üzülecektir.

Daha fazlası için Ayrılık Mesajları

Gözlerine baktığımda hayat ışığına rastlarım. Mutluluğunda seninle mutlu olmayı her mutsuzluğunda seninle üzgün olmayı isterim.

Sonu hep mutsuz biten aşk romanları gibisin sevgilim. Hep bir ağlamaklı hep bir hüzünlü hep bir can acıtan yanın var.

Hep başkasına ait olduğunu bile bile sevdim seni. Sen ise üzülmemi bile umursamadan terk ettin beni.

Yavrusu yaralı kedi gibi hüzünlü bir bekleyiş içerisinde bekliyorum bana geri gelmeni.

Zaman geçtikçe yaralar iyileşir ve üzüntüler azalır. Ama yaşanan acıların izi kalbinde daima kalır.

Hayattaki hangi üzüntü aşk acısından daha kıymetli olabilir ki?

Bir gün gelir ve sana yaşatılan tüm üzüntülerin bedeli tek tek ödenir. Ama mesele o üzüntülerin hiç ummadığın kişi tarafından yaşatılmış olmasıdır.

Her dost görünen dost olmadığı gibi her düşman görünen de düşman değildir. Ama bunu hiçbir zaman kazık yemeden anlamak mümkün değildir.

Hayatta yaşadığın en hüzünlü en üzüntülü an hiç beklemediğin birinden beklemediğin bir muamele gördüğün andır. İşte o zaman anlarsın ki hayatta en çok üzüntü duyacağın şey hayal kırıklığıdır.

Her zaman neşeli olmak mutlu olmak anlamı taşımaz. Çoğu kişi üzgünlüğünün üstünü neşesi ve gülümsemesi ile örter.

Hayatından biri gittiği zaman üzülme. Belki de kalsa seni daha çok üzecekti. Erken üzüldün ama daha az zaman öldürdün bunun için mutlu ol!

Bugün beni çok üzdün. Bunu istediğin herhangi bir gün oku hiç fark etmez.

Hayatta en güvendiklerine dahi gösterme üzüntülerini. Gerekiyorsa gündüz kahkahalara boğul geceleri ise yalnız başına ağla!

Üzgün Mesajlar

Üzülme, en azından hayatta herkese hemen güvenmemen gerektiğini ve herkese haddinden fazla değer vermenin yalnızca seni üzdüğünü tecrübe etmiş oldun.

Âşık olmak bazen sadece üzülmene neden olsa da dünyanın en güzel duygusunu tattırır.

İnsanları tanımaya başladıkça onlara olan güvenin azalır. Üzücü olsa da gerçek budur.

Şu dünyada hiçbir üzüntüsü hiçbir sıkıntısı olmayan bir insan var mıdır? O zaman senden daha büyük üzüntüleri olan insanları düşün ve haline şükret.

.

Üzgünüm ama artık tahammül seviyem doldu. Tek başıma bir yerlere gidip tek başıma yaşamak tüm üzüntülerini hafifletecek gibi geliyor.

Aslına bakıldığında yaşadıklarımız ne sandığımız kadar güzeldir ne de sandığımız kadar kötüdür. Mesela yaşadıklarımıza bizim nasıl baktığımızdır.

Her ayrılık yüreğimizi buruk bıraksa da yaşanan acılar bir sonraki sefere daha az üzülmemizi sağlar.

Yağmurlu bir havada kahve eşliğinde sonu buruk biten bir aşk romanı okumuş gibiyim. İşte öyle durgun öyle onu yaşamış gibi üzgünüm.

Gözlerimi bile açamayacak kadar yorgunum aslında. Sanki gözlerimi tekrar açtığımda aynı hüzün aynı acılar aynı yalnızlık yine yakama yapışacak gibi geliyor.

Ben senin için sahip olduğum her şeyden vazgeçmeyi göze aldım. Sense beni hüzünlere bırakıp mutlu olmayı tercih ettin.

Hayatta hiç kimse için gülüşlerinden vazgeçme. Kim bilir belki de gülüşün için gözünü gözleyen birileri vardır ama sen farkında değilsindir.

Geçmişte yaşıyor olmak insana sadece üzüntü verir. Eğer üzüntülerinden kurtulmak istiyorsan geçmişten vazgeçmeli ve bu gündeki güzellikleri görmelisin. Ve aslında kimsenin bilmediği tek şey vardı mutluluk şu anda gizliydi.

Çevremizdekilere verdiğimiz tek teselli üzülmedir. Ama çevremizdeki üzen kişi olduğunda hiç neden üzdün diye sormayız. Çünkü kolayımıza gelen üzülene teselli vermektir.

Aslında insanı en çok üzen şey kendi kendine verdiği sıkıntıdır. İnsanı kendinden çok kimse üzemez. Biri sizi üzdüğünde bile konuyu aklımızda büyütüp kendimizi yıpratan yine kendimiziz.

Artık hayallerimde bile yeri olmayan birinin yanımda olmasının ne gibi bir anlamı olabilir ki? O yüzden ne kadar üzülürsem üzüleyim artık gelmeni, yanımda olmanı istemiyorum.

Keşke onu hiç tanımamış olabilseydim. O güzel günleri yaşayamamış olacaktım belki ama şimdiki üzüntülerimin hiçbirini de yaşamayacaktım.

Hayatta en üzgün olduğumuz an yanımızda olan tek bir kişi vardır. O da tabi ki annedi

Üzgün sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın