Umut Sözleri

umut sözleri

Umut sözleri yazımızda hayat dolu kısa umut sözleri, umut ile ilgili sözler, anlamlı umut mesajları ve yazıları bulabilirsiniz.

Umut Sözleri

Umut bir zamanlar fakirin ekmeği olarak bilinirdi, şimdi ise onu da elimizden aldıklar ekmeksiz kaldık.

Kalbimizde umut kırıntıları var oldukça birbirimiz için var olmaya devam edeceğiz sevgilim.

Umut varsa başarı her zaman vardır, umut vazgeçmeyenlerin başarı kamçısıdır.

Ölüm gelmeden umudu bitmemeli bir insanın, çocukça da olsa elinde bastonlu bir umut bekçisi olmalı.

Kollarımda umut birikintileri, senin gelişini umut ediyorum. Var mı başka bir çarem sanki.

Avuçlarımdan umut akıyor sanki bir kendime faydam yok. Kendim dışında herkese umut saçıyorum, neyim ben?

Elbet bir gün umut da son bulur, biz o son güne kadar bekleyelim küçüğüm. Biz beklerken de umut bize bir yol gösterir elbet.

Bir ülkenin umudu, o ülkeyi yeni geleceğe sağlam taşıyan bir liderin varlığıdır. Bu liderin nefes alması şart değil, kalplerde yaşaması bile o ülkeyi yönetmeye yeter.

Sanki tüm evren birlik olmuş umudumu kırmak için savaş veriyor. Benim bu savaşa katılacak gücüm olsa zaten umudum kaybolmaya değil var olmaya meyilli olurdu.

Daha fazlası için Hayat İle İlgili Sözler

Umut gözlerden okunabilecek kadar bariz bir varlıktır. Bu varlığı hissetmek, var olduğunu bilmek ne kadar mühim bir nimettir. Herkeste olmuyor çünkü.

Çirkin ördek yavrusu kadar umudumuz olsa, bu evrende bu kadar engelle karşılaşır mıydık?

Rabbin sana umud vaat ediyorsa bil ki seni yalnız bırakmaz, Rabbin vaat ettiği neyi yapmamıştır ki?

Kalbine bir sor azizim, içinde biraz umut varsa sen başarı merdivenlerini bir bir çıkarsın.

Umut, bir kelebeğin bir günden fazla yaşamasını ummak kadar çaresiz bir gerçek olduğu kadar, ne zaman öleceğini bilmeyen insan evladının ölümüm gelsin diye beklemesi gibi acizce bir kavramdır.

Sevgi umut etmek demek değilse neydi peki? Sanki evrende başka bir karşılığı varmış gibi aksine alıştırıldık.

Çocuk kalmayı istemeyen yoktur herhalde. Çocukluktaki umutları sevinçleri hala hissedebilmek isteyen…

Söz söyleyemediğimiz zamanlarda, dilimiz tutulu kaldığında bile bir umut yeşerirse içimizden, işte o umut sayesinde birçok şey başarabiliriz.

Umut etmek sadece aşk, başarı için değil yaşamak içinde lazımdır. Yaşam umudu kolay var olan bir şey değil neticede.

Kollarımda uyumanı umut ediyorum sevgilim, kollarımda nefes alırken seni izlemeyi, yüzününün her detayını ezberlemeyi umut ediyorum.

Umut etmeyi babamdan öğrendim ben, varlığı ile bile bana umut aşılayan tek insan o oldu. O gittiğinde kaybettim umut etmeyi umut edecek neyim kaldı ki sonuçta.

Sorunum ne bilmiyorum ama umudumu kıran kim varsa etrafımda arama mesafe koydum, bana umut gerek boş söz değil.

Oğuz Atay olmayı isterdim, onun gibi adım adım bir şeyleri dile getirmek. Özgürce ve kendimce, bir yazar olma umudumu Oğuz Atay’da tatlım ben.

İlkokul yıllarında umut nedir diye sorsalar, pekiyi alıp ailemi mutlu etmek benim umudum amacım derdim. Şimdi sorsalar umut ne diye cevap veremem, küçükken de yanlış bilirmişim zaten.

Üzüm daneleri gibi dağıldım düştüm dalımdan yine de yaşama olan umudumu kaybetmedim, kaybedemem çünkü bu dünyaya bir daha gelmeyeceğim. Yaşadığım kadarı benim karım olur.

.

Yollar aşıyoruz bazen ama bilmiyoruz ki neden bu kadar yol gidiyoruz, sonunda ne olduğunu bilmeden bir son umut ediyoruz ve ona ulaşmak için koşuyoruz o yolları.

Sokak lambalarının altında otururken umut ettiğim ne varsa şimdi yaşıyorum, hayalini kurduğum ne varsa hayatımda şuan. Beni o sokak lambasının altında yalnız bırakanlar, şimdi kalabalığıma dâhil olmak istiyorlar.

Umut Mesajları

Korkunun ecele faydası olmasa da umudun bir yararı olabilir. Umut, yeni bir hayatın varlığına dair bir inanış.

Her şeyi bıraktığım anda umudum başlıyor, bu şekilde ayakta kalabiliyorum. Düşüşlerimden nasıl kalktıysam ayakta kalmayı da o şekilde başarıyorum. Bir başıma ve umudumla

Parlak bir cam düşünün, yüksek bir yerden aşağı bırakırsak kırılır öyle değil mi? Umudum da öyle, yüksekten bıraktı en güvendiklerim.

Bana umudu anlat sevgilim, senin yokluğunda neye sığınmam gerektiğini bileyim.

Aşkın en muzdarip tarafı da umudun bittiği yerdir. Gelmeyeceğini bildiğin birini umutla beklemek bir noktadan sonra umuda olan inancı köreltir çünkü.

Çıkmaz sokakların sonunda açılan bir kapı gibisin, bana nasıl umut verdiğini bir de böyle düşün.

Sana çıkmayacağını bildiğim tüm sokaklara yöneldim, sana çıkacağını bildiğimden ise kaçındım, neden mi? Sana çıkan bir sokağa dâhil olsam ve seni bulamasam umut etmeyi de bırakırdım. Sana çıkmayan bir sokaktan karşıma çıkarsın umuduyla yaşadım hep.

Bana neler yazdırdığını bir bilsen küçüğüm, umut nedir kelimelerimden öğrenebilirdin. Oysa sen kelimelerimi değil suskunluğumu seçtin.

Emin adımlarla ilerlediğim bir yolda karşıma çıkan engeller sizin gibi karaktersiz insanlar ise ben o engelleri umudumla aşmayı da bilirim.

Sizin gibileri gördükçe umuda daha çok sarıldım. Bir gün gerçekten umudun sizin karakterlerinizi yeneceğini biliyordum çünkü.

Sevgiyi umut etmekten yorulur mu insan? Her şeyden yorulmuştum zaten bir bu kalmıştı, şimdi sevgiyi beklemekten de yoruldum, sayenizde.

Umut sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın