Ülkücü Sözleri

ülkücü sözleri

Ülkücü sözleri yazımızda ccc bozkurt ülkücü sözleri, türk teşkilat ülkücü yazıları ve her ortamda konuşulan ülkücü lafları bulabilirsiniz.

Ülkücü Sözleri

Vatan kutsaldır derken boşuna konuşmuyorduk. O kutsal vatan uğruna yeri gelir gözümüzü bile kırpmadan canımızı veririz. Yeri gelir neyimiz var neyimiz yoksa önüne sereriz.

Ezelden beridir hür yaşayan bu millet, ülküsü uğruna düşünmeden canını verir. Hürriyeti için kazanamayacağı savaş, alamayacağı galibiyet yoktur.

Var olsun anlı, şanlı bayrağım. Onun gölgesi olmadan ben bu dünyayı ne yapayım! Bayrağımla var oldum, onunla ölene dek yaşayacağım.

Ülkümüz birdir bizim. Bu vatan için kalbi çarpanların yolu aynı yoldan geçer. Gönlünde tek bir bayrak sevgisi yatar ve o sevgiyle tamamlanır.

Yeni nesil bizlere bakıp, Ülkücülüğü örnek almalı, Bizler ki; vatan sevgisi uğruna her şeyi geri tepmiş bir nesiliz. Vatanımız olmadan bir hiçiz demişiz. Böyle bir nesil, bundan sonraki tüm nesillere örnek olmalı.

Her sevdanın üzerindedir vatan sevgisi. Vatanını sevmeyen ülkücüyüm diyemez. O vatan uğruna savaşmaktan tereddüt eden kişi, asla ülkücü olduğunu iddia edemez.

Al bayrağım, öyle şanlı bir bayraktır ki; göklerde dalgalanmaya layıktır. O bayrak için nice şehitler düşmüştür. O bayrak, bugün göklerde nazlı nazlı dalgalanıyorsa, dökülen şehit kanlarının sayesindedir.

Daha fazlası için Bayrak Sözleri

Kimsenin haddine vatanıma ve milletime laf etmek düşmez. Bu vatanın evlatları onuru için yaşar ve onuruyla ölür. Böylesine vatan, bayrak aşkıyla yanıp tutuşan bir millete laf edecek olanın aklına şaşarım.

Yardan geçeriz, candan geçeriz ama ülkümüzden geçmeyiz. Bizi biz yapandır ülkümüz. Varlığımızı anlamlı kılandır vatan, millet sevgimiz. Bu sevgiyle var olduk, bu sevgiyle öleceğiz.

Bir milletin asilliğini, bayrakları için verdiği savaşlar gösterir. Bizim milletimiz o bayrağı yere indirmemek için varını yoğunu, hatta canını ortaya koyacak bir millettir. Asilliği böylece kesinleşmiştir.

Bu vatan kolay kazanılmadı. Bu topraklar için verilen savaşta nice canlar gitti, nice anaların gözü yaşlı kaldı. Verilen mücadelenin canlı kanlı mirasıdır vatan toprakları. O vatanı, canımız pahasına korumalı.

Varlığım, Türk varlığına armağan olsun derken, söylediklerime gerçekten inanıyordum. Neyim var neyim yoksa, vatanımın uğruna feda olsun. Türk varlığı için canım bile armağan olsun.

Geçmişi bilmeyen, bugünü anlayamaz. Bu vatan uğruna verilen savaşları öğrenmeden, vatan topraklarının kıymeti anlaşılmaz. Tarihini bilmeyen bir nesil, geleceğe sağlam adımlar atamaz.

Bozkurt Ülkücü Lafları

Gençler, karamsarlığa kapılıp da gelecekten korkmasın. Bu vatan öyle kolay kazanılmadı ki; öyle kolay bırakılsın. Vatan evlatları burada yaşamaya devam ettiği sürece, yüce Türk milleti ilelebet yükselmeye devam edecektir.

Ülkümüz yanımıza yoldaş olur, gerekirse öyle gideriz savaşmaya. Bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar olarak, canımızı vermekten asla çekinmeyiz. Gözümüzü kırpmadan vatanımız için ölüme gideriz.

Bir ulusu temsil eden bayrağıdır. Türk bayrağı gibi tarihin izlerini taşıyan bir bayrak ise, bu dünya üzerinde yoktur. Rengini şehitlerimizin kanından alan bu bayrak, tarihimizi her zaman bize hatırlatır.

Kalbi vatan sevgisiyle atan herkes, ülkücülüğe saygı duymalıdır. Bizim ülkümüz millete faydalı olmaktan fazlasını içermez. Biz varsak, milletimiz için varız.

Tarihin tozlu sayfalarını aralayıp da baktığınızda, vatan toprakları için yitip giden canları görürsünüz. Bu kadar kan akıtılan toprakların kıymetli olmama ihtimali olabilir mi?

Bir canımız var alt tarafı, onu da düşünmeden feda ederiz. Gerektiğinde kimseye laf düşürmeden, ölüme de en önden gideriz. Biz varsak, ecdadımız sayesindedir. Onlara olan borcumuzu gerektiğinde canımızla ödemeyi de biliriz.

Olmayacak şeylere üzülmeyi marifet sayıyorsunuz. Şehitlerimizin ardından gözyaşı dökmek yerine, yalandan dünya dertlerine yanıyorsunuz. Nerede kaldı sizin vatan sevginiz?

Türk milletinin önünde hiçbir engel duramaz. Biz birçok zorluğu aşıp, tüm dünyaya kafa tutup bugünlere gelmiş bir milletsek eğer, önümüze çıkan engelleri aşıp, yolumuzda yürümeyi de iyi biliriz.

Ey varlığıyla tüm cihanı titreten güçlü Türk milleti, bu bayrak sana emanettir. Bayrağını yere indirmemek için savaşmaktan çekinmemelisin. Sana emanet olan bu kutsal toprakları canın pahasına korumalısın.

Türk olmanın getirdiği gururu hepimiz taşıyorsak eğer, vatanımız için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. İyi birer vatandaş olmak için üzerimize düşenleri eksiksiz yapmalı, ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmalıyız.

Bu ülkenin evlatları, bayrağının ne kadar kutsal olduğunun bilincindedir. Ülkücülük, Türk olan herkesin kanına işlemiştir. Bayrak aşkı için bu ülkenin evlatlarının yapamayacağı şey yoktur.

.

Ülkücü sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın