Türklük Sözleri

türklük sözleri

Türklük sözleri yazımızda kısa öz türk sözleri, bir birinden etkiletici türklük sözleri, tüyleri diken diken eden sözler bulabilirsiniz.

Türklük Sözleri

Türk olmak şereftir, erdemdir, namustur. Taşınması kolay olmayan çok önemli bir sıfattır.

Türküm diyen çok kişi görürsün ama gerçek türkü az görürsün. Türklük yürek ister. Türküm demekle Türk olunmaz, Türk doğulur.

Türkler adam gibi adamdır. Ne insan satar, nede satanı anlarlar. Yarı yolda bırakmak ve sırtından vurmak yoktur onların kitabında asla.

Türkler; yurduna göz dikenin gözünü çıkartır, toprağına el uzatanın elini kırarlar. Vatan için canları fedadır her daim.

Türklük bir seher yeli değildir, gelip geçmez. Türklük bir onurdur, bir bilinçtir. Türklük ilelebet sürecek bir şiardır.

Canına susayan kişi Türk’e saldırır. Türk’e karşı durmaya öyle kolay kolay kimse cesaret bulmaz ama ola ki aklından geçiren de olursa kefenini de hazır etsin yanında.

Türk için yurdu her şeyidir. Yeri gelmiş ailesini, anasını, babasını ve hatta çocuğunu bile bırakıp yurdu için cephelere, sınır boylarına gitmiştir.

Türk; anasız, babasız, yârsiz kalır ama vatansız asla duramaz.

Ey Türk gençliği! Türkün tarihi şanlı zaferlerle doludur. Atanı, ecdadını her zaman örnek al kendine.

Türkün çocuğu, ay yıldızlı bayrağını dalgalandırdı her yerde. Gökte, yerde saygı ile durur karşında.

Kalplerde Türklük. Ve her bir dilde’ Ne mutlu Türküm’ sözleri

Allah bizi yarattı, şanlı bir ruh verdi İslamiyet ile ve kutlu bir ırk yaptı bizi Türklük ile.

Türkler öylesine durmazlar, elbette hâkim olacaklar tüm dünyaya.

Her Türk evladı vatana aşk ile bağlıdırlar. Canları vatan Türkiye, kanları Türk kanı

Türkler iki amaç için her daim vardır. Türklük için, Türkiye için.

Türk sabırlıdır son ana kadar ama sakın ha onu delirtmeyin! Türkün düzü iyi, tersi kötüdür. İşte tersine denk gelen olursa saklanacak delik arasın.

Türk’e saldırmaya çalışan gafil! Şunu hiç bir zaman unutma, sonunu getirmeye çalıştığın millet senin senin olacaktır.

Türk ırkına şeytanın bile yanaşmaya cesareti olmaz.

Türk Sözleri

Türklük; soydan gelir, asil kandan gelir. Türk, bu asaletle nam salmıştır yedi cihana.

Her Türk, Türk olan kadar kimseyi sevmez. Ve bu dünyada sadece Türk’ün, Türke hayrı vardır. Kimse Türk kadar, Türk’ü düşünmez.

Türkün toprağını vatan yapan nice Mehmet’ler vardır. O Mehmet’ler ki bu vatan kalıcı, ebedi yurt olsun diye kendi hayallerinden, canlarından vazgeçtiler.

Dalgalan ve gururlan ey şanlı bayrak! Bu Türk çocukları asla sana gölge düşürmez. Sana el uzatanın, başını alır.

Türk! Allah sana öyle bir  kan bahşetti ki. Verilen bu kanının kıymetini bil. Asil ol ve vatanına, ırkına, bayrağına el uzattırma asla.

Biz Türkler Atamızın izinden ayrılmayız asla. Taa çağlar öncesinden gelir Türklük bilincimiz ama bu bilinci ete, kemiğe saran bize vatan yapan, toprak yapan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları.

Türklük saftır, temizdir. Türkler asla kimseyi kimliği ile yadırgamaz.

.

Türk’ün tek istediği, bütün Türklerin, Türk gücü adı altında birleşmesidir. Ayrışmayı değil, birleşmeyi ilke edinmiştir kendine.

Türk’ün bileği asla bükülmez. Türk’ün  eli öpülür.

Türk’ü yenmeye ne güç yeter, nede kudret. Çünkü her zaman Türk’ün çelik gibi bir imanı ve inancı var

Türk milleti kutlu bir ırktır. Türklük bir gururdur. Türk adından hiç bir lakap, hiç bir isim üstün değildir.

Her Türk için bayrağı, vatanı, milleti vazgeçilmezi olmuştur. Olurda kendi ırkından bile şaşan biri çıksa vatana, millete, bayrağa hainlik yapmaya çalışırsa, onun bile gözünün yaşına bakmaz asla. Siler onu ebediyen cümle cihandan.

Atalarımız bu vatan için, kutlu sancak için canla başla çalışıp, çarpışıp ölmüşlerken. Bir Türk asla bu emanete hıyanetlik edip düşmana teslim etmez.

Verir Türk canını yinede de vermez bu şanlı bayrağı, bu kutlu vatanı.

Türk gencinin tek gayesi Türkiye ‘yi ömrünün son nefesine kadar muhafaza etmektir. Nefesini, canını verir ama asla düşmana geçit vermez

Günümüzde sadece topla tüfekle saldırmaz düşman en büyük silahları artık teknoloji olmuştur. İşte bu güçlü düşmanı alt etmenin gücü bilimdir, ilimdir. Buda zaten Türk gencinde  mevcuttur.

Türk milleti üstünde yaşadığı toprağı asla vermez kimseye ama olurda gafil avlanırsa halk. Şunu asla unutmasın toprak parçası elden gitse bile Türklük bilincini kimse alamaz.

Türklük sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın