Manzara Sözleri

manzara sözleri

Manzara sözleri yazımızda efsane manzara sözleri, manzara fotoğrafı paylaşırken yazılacak sözler ve manzara yazıları bulabilirsiniz.

Manzara Sözleri

Sevdalıyım. Sevdalıyım. Çay karası o gözlerine sevdalıyım. Sevdalıyım. Sevdalıyım. Kömür karası o kaşlarına sevdalıyım. Sevdalıyım. Sevdalıyım. Gül goncası gibi kızarmış o dudaklarına sevdalıyım. Sevdalıyım . Sevdalıyım. Gün parıltısı o yüzüne sevdalıyım.

“Kırk yıl oldu gideli. Görmedim senden güzeli. Rüyamda bir kerecik görür müyüm cemalini. Ağlayıp da sızlayıp öper miyim ellerini. Beni tek düşündüren şahımın kara gözleri dost. “ burada denildiği gibi beni tek düşündüren şahımın kara gözleri. Ve  “Deli divane olmamın sebebi Dost hasreti. Neyleyeyim doğan günü, yakıp kavuran ateşi. Neyleyeyim aydınlatan gökyüzündeki hilali. Beni tek düşündüren şahımın kara gözleri dost.” Denildiği gibi Neyleyeyim doğan günü, yakıp kavuran ateşi

Papatyalar toplasam, serpsem o gül yüzüne. Utanır papatyalar, kuruyup gider. Sinra tutup da güller toplasam, serpsem o nur yüzüne. Utanıp güller, ağlar kendi haline.

Güneş yine doğar ve sonra ay çıkar gün yüzüne. Güneş senin aşkından yanar kavrulur. Ay senin yüzünden alır parlaklığını. Sonra güneş batar ve ay kaybolur. Sadece sen kalırsın. Aşk kalır. Hasret kalır.

Bir okyanusun dibindeymişim gibi bakıyorum gözlerine. Gözlerin ela sultanım. Gözlerin ela. Ela gözlerin kalbimde derin bir yara. Ela gözlerinde o masmavi suları buluyorum. Çünkü gözlerin okyanusun suları kadar huzur verici… Baktıkça gözlerime kayboluyorum.

Yüzme bilmeden daldım o gözlerine. Ama ne boğuluyorum. Ne de kurtulabiliyorum. Bu nasıl bir güzelliktir Rabbim. Bu nasıl bir huzurdur Allah’ım. Sanki gözlerin beni hapsetmekle görevli bir zindandır. Ama bu zindandan çıkarsam hasretin beni öldürür. Zindanlara atıldım kaldım tutsak. Bu tutsaklık beni güldürür. E bülbüle de gülmek yakışır.

Daha fazlası için fotoğraf altı sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

Geldim seyran eyledim yıldızları. Gördüm güneş yıldızlardan parlak. Seyran eyledim gökyüzündeki ayı. Gördüm ay da güneş kadar parlak. Meğer seyran eylemişim gönül padişahını. Bu yüzden ay dahi güneş dahi bu parlaklıktan uzak.

Bir gün çıktım gittim uzak diyarlara. Öyle ki buldum seni kendime kendimden yakın. Sonra güller atmak istedim gül yüzüne. Ama sen gül serdin yüzsüzlüğüme. Güller utandı mı bilmem ama utandım yüzsüzlüğüme.

Ama kurban olduğum çiçeğim bu ne masumiyettir. Hani alsam elime çayımı seyran eylesem yüzündeki manzarayı… Çaylar dökülür elime. Yakmaz beni gözlerin kadar o çayın sıcaklığı. Ama kurban olduğum çiçeğim bu ne masumiyettir. Hani şekerler alsam dinlesem o tatlı sözünü. Şekerler başka şeker olur. Yüzüm parıldar aşkında. Tatlı olmaz artık hiçbir şeker o sözlerinin karşısında.

Hani diyor ya bir güzel nağmede “ Almış ellerine bir demet gülü. Sen gülleri kokla, yâr bende seni. Sen âlemi seyret. Yâr bende seni”. İste sultanım sen alemin güzelliğini seyret, ben de o yüzündeki güzelliği.

Manzara Yazıları

Sanki sen gülünce dünyam güzelleşiyor. Bir bakışın dalga dalga kalbimde dalgalanıyor. Ah Çiçeğim bu dalgalar kalbimi yakıyor. Seni gördükçe kalbim sana yeniden yeniden sevdalanıyor.

Bir gün yanardağları merak ettim. Alevleri etrafı kül ediyor. Ateşinden herkes kaçıyor. Sonra döndüm baktım o gül yüzüne. Yüzün ateşleri kavuruyor. Külleri diriltip gül ediyor. Meğer yanardağlar su gibi kalmış o yakıcı güzelliğinin yanında. Kor kor yanan da benmişim bakışlarında.

Her seher vaktinde bülbüller öter. Dalar gülün manzarasına. Nağmeler gelir de taht kurar  kalbimin tam ortasında.

Maviyi çok seviyorum. Mavi bana gökyüzü gibi  büyüleyici gözlerini hatırlatır.  Gözlerin hasretin muhaciri belli. Maviyi çok seviyorum. Mavi bana deniz kadar derin aşkını hatırlatır. Aşkın hasretin şerbeti belli.

Umut dolu gökyüzü. Umut dolu çiçekler. Umut dolu kalbim. Umut dolu sözlerim. Umudu verene vuruldum çünkü.

Gördüm bir güzel gelmiş meydana. Alem seyre dalmış gül yüzünü. Yüzünü gören esir olmuş bakışlarının manzarasında. Sesini duyan benliğini unutmuş. Gördüm bir güzel taht kurmuş kalbimin en güzel yerinde. Kalbim seyre dalmış gül yüzünü. Yüzünü gören gözlerim esir olmuş bakışlarının manzarasında. Sesini duyan beni unutmuşum çoktan.

Çocukları sevin. Gözlerine bakın. Masumca bakan o gözlere. Çiçekler açan kalbine. Çocukları sevin. Bir kuş kadar saf kalbini. Tek düşleri oyun olan bu güzellikleri. İncitmeyin ne olur. Ne olur kırmayın bu çiçekten kalpleri. Çocukları sevin. Umut dolu bakan o gözleri. Şekerden oluşmuş kalbini.

Astronotlar gibi uzaya çıksam, gezegenlere baksam. Bir Astronot olsam, Gezsem gezegen gezegen Yine bulamam iyilikten daha güzelini. Bulamam vefadan daha güzelini. Bulamam Yaradan’dan daha iyisini.

Oysa ben mir martı gibiydim. Usanmadan denizlerin üzerinde uçan, senin kalbinin denizlerinde susayan, uçtukça bir türlü suya kanmayan. Oysa ben bir matı gibiydim. Etçildim ve vahşiydim. Sonra uysal olup simitte alıştım. Tıpkı senin o güzel sesine alıştığım gibi. Başka hiç bir söze uçamadığım gibi.

Beni ararsan aynaya bak. Seyret yüzünü. Dal gözlerine. Bul beni. Kendini ararsan  bana bak. Seyret yüzümü. Dal gözlerime. Bul kendini. Rabbi ararsan ne aynaya ne de bana bak. Şah damarına dokun yeter.

Manzara sözleri yazımızın sonuna geldik.

.

Bir cevap yazın