Kuzene Sözler

kuzene sözler

Kuzene sözler yazımızda havalı kuzene sözler, en sevdiğin kuzene yazılar ve bir birinden güzel kuzene mesajlar bulabilirsiniz.

Kuzene Sözler

Kuzencik, sen benim canım arkadaşım, kardeşimsin. Hem hüzünlü yanım hem de sevincimsin.

Kuzen dediğin hem kardeştir hem de arkadaştır. Ailen kızarsa sana yanında yer alır. Bir kardeş gibi derdine ortak olur. Bir arkadaş gibi sana yâren olur.

Kuzenim seni çok seviyorum. Kardeşimle paylaşamadığım sevincimsin. Her ne kadar uzak da olsak kalbimdesin.

Hani akraba ziyaretine gidersin de gözlerin hep birini arar işte kuzenindir. Büyükler sohbet ederken kuzen olarak tabi ki yaramazlık peşinde koştuğun yine kuzenindir.

Zaman geçse de yıllar geçse de ben seni unutmam canım kuzenim. Sen benim çocukluğumsun.

Herkesin best friend’ i ama benim tatlı bir kuzenim var.

Daha fazlası için Arkadaşa Sözler

E ne demişler kuzen “ Mevsimlerin suçu yok, yokluğun soğuk.”

Kuzenim bak gökyüzüne bir yıldız seç. Sonra bende bir yıldız seçeyim. Her yıldız parladığında birbirimizi hatırlayalım.

Can, can, can kuzenim. Bal, bal, bal kuzenim. Canıma bal olan kuzenim.

Birlikte yaptığımız yaramazlıkları özledim kuzen. Yaramazlıklarımız olmadığından beri yaralarımız var.

Kuzen bakma senin ile tartıştığımıza. Seni hep çok seviyorum. Uzakta olsan bile seni çok seviyorum.

Ah be kuzen! Çocuk olmayı özledim. Çocuk kadar iyi olmayı, birlikte çocukluk yapmayı, Ah be kuzen! Çocuklar gibi oyunlar ile avunmayı özledim.

Aradaki yaş farkı ne olursa olsun, her zaman en iyi anlaştığın arkadaşındır kuzenin. Her ne kadar kuzenler uzakta olursa olsun, yanına geldiği an seni güldürebilen arkadaşındır kuzenin.

Kuzen deyince aklıma hep çocukluğum gelir. Bu yüzden kuzenimle olduğum her an çocukça davranırım. Kuzen deyince aklıma hep sevinçlerim gelir. Bu yüzden kuzenimle olduğum her an sevinçliyim.

Kuzene Mesajlar

Kuzenimle yan yana olduğumuz zaman akrabalarımızı işletiriz. Onlara şaka yaparız. Ama her ne kadar uzakta olsak da yine telekonferans yöntemi ile akrabalarımızı işletebiliyoruz. Onlara şaka yapabiliyoruz. Yani yine mesafeler bizim yaramazlık yapmamıza engel olmuyor. Tabii ki sonra akrabalarımızın gönlünü alıyoruz.

O değil de rüyalarımda bile kuzenimde yaramazlık yapmanız gerçekten çok komik.

Akraba ziyaretine gittiğimiz zaman herkesin ciddi ciddi sohbet ettiği ama benim ve kuzenimin aklımızda yaramazlık olduğu çok komik bir detay. Ayrıca birbirimizin gözlerine baktığınız zaman bile hatalarımız aklımıza geldiğinde ve yaramazlıklarımız aklımıza geldiğinde, kimsenin anlamayıp bizim anladığımız ve gizli gizli güldüğümüz anlarımızda çok komik bir detay. Canım kuzenim Umarım yine bize gelirsin ve yine yaramazlık yaparız. Tabii ki de kimseyi incitmeden. Etrafı kırıp dökmeden ve ortalığı dağıtmadan

Yaşımız kaç olursa olsun, kuzenimle her zaman çocukça davranırız. Ve konuştuğumuz konu ne kadar ciddi olursa olsun bu çocukluğumuzu koruruz. Yani gözlerimizde bu çocukluk her zaman vardır.

Kimseye yapamadığım komiklikleri kuzenime yaparım. Çünkü başkaları benim yaptığım esprileri anlamayabilir ama kuzenim her zaman anlayışla karşılar. Sinirlense bile yine de bana darılmaz. Çünkü benim onu çok sevdiğimi bilir, yani kuzen samimiyettir.

Gözlerimi seninle açtım canım kuzenim. Benim çocukluğum, anılarım, geçmişim seninle birlikte geçti. Her ne kadar Uzaklarda olsan bile canım kuzenim, aranızdaki sevgi bağı hep güçlü kalır.

Hani derler ya “İyi hissettiren insanlar bağımlılık yapar.” İşte sen de benim hep iyi yanlarından birisi oldun kuzenim. O yüzden seninle konuşmayı çok seviyorum canım kuzenim. İyi hissettiren insanlar bağımlılık yapar mı bilmiyorum ama sen gerçekten benim vazgeçemediğim canım kuzenimsin.

Kan bağı değil can bağı her şeyden önemlidir. Bu yüzden canım kuzenim sen kan bağım değil, can bağım olduğun zaman vazgeçilmezim olursun. Umarım her zaman kan bağımdan öte Can bağım olursun. Kanımdan öte canım olursun.

Ah kuzen! Çocukken ne güzel daldan dala ağaçtan ağaca koşup, meyve toplardık. Düşünce dizlerimiz acırdı, ağlardık ama oyun oynayıp mutlu olurduk. Ah kuzen! Şimdi gönülden gönüle dolaşıp düşüp kalbimizden yara alıyoruz. Ama hiçbir oyun bu yarayı avutamıyor canım kuzenim. Keşke seninle tekrar çocuk olup daldan dala koşup sadece dizlerimiz yaralandığı için ağlasaydık.

Çocukken birlikte derste yaramazlık yapmıştık. Öğretmen İkimizin de ellerine cetvelle vurmuştu ama biz hala gülüyorduk. Öğretmen çok sinirlenip biraz daha ellerimize cetvelle vurdu ama o cetvelle vurdukça biz daha çok gülüyorduk.  Yani küçükken her ne kadar acı çeksek bile yan yana olmamız bizim mutlu olmamıza da yetiyordu canım kuzenim.

.

İnsanoğlu her zaman bu dünyada mutluluğu, huzuru, iyiliği, güzeli arar. Mutluluk, huzur ve İyilik her zaman iyi bir arkadaşlık da gizlidir. Her ne kadar acılarımız olsa da ve kederlerimiz olsa da, sevincimizi paylaştığımız kişilerin olması bize mutluluk, huzur verir. İyi hissettiğin insanlardan biri de kuzenindir.

Ah canım kuzenim! Gönül kıranları gerçekten anlamıyorum. kötü konuşanları hiç sevmiyorum. Canım kuzenim! Denildiği gibi her şey incelikten insan kalınlıktan kırılır.

Kuzen güvenle sığınabileceğin limanlardan biridir. Bazen kendinden, her şeyden kaçarsın. Ama kuzenin sana seve seve yardım eder.

Kuzene sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın