Kırgınlık Sözleri

kırgınlık sözleri

Kırgınlık sözleri yazımızda duygusal kırgınlık sözleri, aileye, eşe ve arkadaşa kırgınlık mesajları bulabilirsiniz.

Kırgınlık Sözleri

Birine kırıldıysam eğer, benim için o kişi bitmiş demektir. Artık ne kadar özür dilerse dilesin, fark eden bir şey olmaz. Gemi çoktan kalkmıştır bende!

Birinin kalbini kırmak çok kolaydır ancak tamir edebilmek her zaman için zordur. Kalp kırığı başka hiçbir kırığa benzemez. Öyle kolay kolay tamir edilemez.

Kırgınlıklarım çoktur bu hayatta. Güvendiklerim, dost bildiklerim, koşulsuz sevdiklerim hep kırıp dökmüştür kalbimi. Ben her zaman olanı biteni kabullenirken, kalbim kırgınlıklarını unutmamak için and içmiştir.

Yıllar geçer ve köprünün altından çok sular akar. Ama bu akan sulara rağmen unutulmayan tek bir şey vardır. O da yaşanılan kırgınlıklardır. Ne geçen zaman çare olur o kırgınlıkları gidermeye, ne pişman olup dilenen özürler.

Sivri diline hâkim olmazsan eğer, daha çok kalp kırarsın bana inan. Karşındakini camdan bir biblo gibi görmelisin her zaman. Öylesine kırılgan…

Kırgın olmak için sitemli olmak lazım. Daha fazlası için Sitemli Sözler

Giden yıllarım geri gelmeyecek bilirim. Ne yaşadığım pişmanlıkları silip atabileceğim ne de kırgınlıklarımı unutabileceğim. Hayatı tüm geçmişimle birlikte yoğurup, yaşamaya devam edeceğim.

Unutulmaz deme sakın bana. Eminim ki unutulur. Kalp acısı geçmez derler ama geçer. Bir bakmışsın ki, en büyük kırgınlıklar dahi unutulmuş.

Bir senin kırdığın kalbi onaramadım şu hayatta. Bir senin ihanetini unutamadım. Bir seni özledim bu kadar çok. Bir de seninle geçen günlerime acıdım.

Kalp kırmak kolaydır ancak onarmaktır zor olan. Bir insanın gönlünü alabilmek bazen deveye hendek atlatmaktan bile zor olabilir. Ama insan ilişkilerinin güzelliği de zoru başarmaktan gelir.

Yalan ve dolan kalbin iki azılı düşmanıdır. Bir anda kalbi kırıp paramparça etme gücüne sahiptirler. Hem sahibini karalar hem de karşıdakini yaralarlar.

Her ne olursa olsun, karşındakinin de bir insan olduğunu unutma ve kalbini kırma. Sakinleştiğinde her şey daha normal olacak bunu sakın unutma. Hiçbir şey bir insanın kalbini kıracak kadar önemli olamaz.

Kırgınlık Mesajları

Kalp kırıklarının ardından yalnızlık çıkar gelir. Kalbinin kırılıp döküldüğü yetmezmiş gibi bir de yalnızlıkla baş etmen beklenir. Oysa ikisi de kaldıramayacağın kadar ağır gelebilir.

Kırgınlıklarım sana değil, hayata. Ben seni de anlıyorum inan bana. O yüzden ne yaptıkların ne de söylediklerin kırmadı beni. Bir tek hayat karşısında kırgınlığımı saklayamadım.

Ne zaman yalnız kalıp düşünme fırsatı bulsam, geçmişte yaşadığım kırgınlıklar gelir aklıma. O zaman yeniden aynı hüznü yaşarım. Sanki o gün geri gelmiş gibi üzülür bazen de ağlarım.

Ne yalnızlığıma çare var şu hayatta, ne de kırgınlıklarıma. İkisini de çaresizce içimde taşımaya devam edeceğim. Acıtacağını bilsem de göğsümdeki hançeri taşımayı bırakmayacağım.

Seher vakti kalp çarpıntısı ile uyanmamın sebebidir yaşattığın kırgınlık. Yalnız geçen günlerimin, sebepsiz ağlamalarımın, çaresiz hissetmelerimin sebebidir.

Ben de güzel günler görmek isterdim. Seninle el ele geleceğe yürümek isterdim. Ama bak şimdi, kalp kırıklarından başka ne var elimde? Bir tek onlar kaldı senden geriye.

Giden yıllar geri gelmeyecek. Kırdığın kalpler asla onarılmayacak. O yüzden attığın her adımı düşünerek atmalı ve söylediğin her sözü düşünerek söylemelisin.

Unuturum sandım ama olmadı bak. Kırdığın kalbi onarırım ve yoluma eskisi gibi devam ederim sandım ama edemedim. Hiçbir şey olmamış gibi yaşamaya devam edemedim.

Eğer karşındakine biraz olsun saygı duyuyorsan, kalbini kırmamak için çaba sarf edersin. Ama eğer o saygıyı içinde taşımıyorsan, en derin kırgınlıkların sebebi olabilirsin.

İki insan karşılıklı konuşurken, niçin dinlemez ki birbirini? Eğer dinleseydi bu kırgınlıklar asla yaşanmazdı. Kimse kimseyi böylesine incitmezdi ve üzmezdi.

Kalp yangının en baştaki sebebi yaşanan kırgınlıklardır. Bazen düşüncesizce edilen bir söz, bazen söylenen bir yalan, bazen de sorumsuzca yapılan bir davranıştır o kırgınlıkların sebebi.

Ne olursa olsun saygı göstermeliydin hislerime. Beni sevmeden de saygı göstermeyi bilmeliydin. Durup dinleseydin seni nasıl da karşılıksız sevdiğimi öğrenirdin. O zaman böylesine kırıcı davranabilir miydin?

İnsanı insan yapandır konuşmak. Eğer sözlerinle kalp kıracaksan, incitip yoracaksan konuşmanın ne anlamı kalır ki? Kırgınlıklara sebep olacaksan, sus daha iyi!

.

Kendine inandığının yarısı kadar bana inansaydın, böylesine kırıcı konuşmazdın. O zaman bambaşka olurdu her şey. Kalbim sözlerin karşısında kırılıp tuzla buz olmamış olurdu.

Kırgınlık sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın