İnstagram Sözleri

instagram sözleri

İnstagram sözleri yazımızda havalı instagram biyografi sözleri, kısa anlamlı instagram sözleri ve bioya yazılacak yazılar bulabilirsiniz.

İnstagram Sözleri

Hayatın güzelliklerini görebilmek demek, yaşamanın hakkını vermek demektir. Öylesine tat almalı ki her yaşanılan andan; hafızalara kazınmalı sonsuza dek.

Her ne olursa olsun, yaşama hevesimi kaybetmedim. Kırgınlıklarım da oldu, kızgınlıklarım da… Ama yeniden kalktım ayağa ve hayatı yeniden sevmeyi bildim.

Bugünün yarını yokmuşçasına ânı yaşamalıyız. Belki de yarın gerçekten yoktur, ne dersiniz? Belki de bugün hayatın gerçekten son günüdür. Ne hüznümüz kalacaktır yarına ne de gülüşümüz.

Kalbim kırılınca, onarmak için doğaya dönerim. İnsanların yapamadıklarını doğa yapabilir. Kırık kalpleri onarır, yaşama hevesi verir. Doğa öylesine bir büyüye sahiptir ki; kırılıp dökülen kalbini de heveslerini de onarabilir.

Güzel bir çiçek görmenin, bahar esintisini teninde hissetmenin ya da kuş cıvıltıları eşliğinde gökyüzünü seyretmenin verdiği mutluluk hissidir yaşamak. Her zaman güzeldir, yaşamasına bilene.

Bir çocuğun başını okşarken duyduğun sevinçtir, annenin dizinde uyurken duyduğun huzurdur, dostlarınla şakalaşırken gülmekten yanaklarının ağrımasıdır yaşamak. Sevinçlerle ve üzüntülerle bir bütündür.

Daha fazlası için Güzel Mesajlar

Yalnızlığı sevenlerin hüznü kuşatırsa bu dünyayı, hiçbir geçit kalmaz durmadan mutluluğu arayanlara. Hüzün ağır basar her zaman için mutluluğa.

Hayallerim vardı benim. Pembe panjurlu olmasa da şirin mi şirin bir evde seninle yaşlanacaktım. Sonra verandadaki çiçekleri sulayacaktık beraber. Hayallerimden geriye ne kaldı ki? Koca bir hiç!

Yalanlarla dolu bir hayatı yaşamaktansa, gerçek bir ölümü tercih ederim. Her zaman için doğruluk oldu benim vazgeçilmezim.

Ne yana baksam seni görür oldum. İyi değilim demek mi oluyor bu? Senin olmadığın bir yer yok bana şu dünyada. Sen her yerdesin, sen her yerde benimlesin.

Bir nehir misali çağlayarak hayatımı yaşıyorken, set çektiler önüme. Ne kadar içimden gelse de çağlayamadım, coşkumu söndürdüler. En sonunda durgun bir gölden farkım kalmadı.

Kalem kâğıt tutan o eller üşümesin diye hepimiz taşın altına elimizi koymalıyız. Ne zaman bize ihtiyaç duyan bir çocuk görsek, hiç tereddüt etmeden yardımına koşmalıyız.

Gidenler mi kalanlar mı daha çok üzülür bilmem ama kalanların hüzün batağına saplandığını söyleyebilirim. Kalanın içinde kopan fırtınalar, gidenin hüznünü savurur atar bir kenara. Kalmak her zaman daha zor olur.

İnstagram Biyografi Sözleri

Yalan nedir bilmeden bu yaşa gelebildiysem eğer, ailemin verdiği terbiyedendir. O terbiye ile tüm eğrilerin arasına doğru durabildim ve yalanın ne olduğunu bile bilmedim.

Arkadaşlarımdan gördüğüm sevgi sayesinde bugün bu kadar güçlüyüm. İyi ki varsınız dostlar, iyi ki tanıdım sizi.

Sabah kahvesi olmadan ayılamayanlardan olduk biz de. Kızarmış ekmeği sofrada arar oldu gözlerimiz. Modernleşelim derken önce alışkanlıklarımızdan olduk.

Kadir kıymet bilmeyenlere kapımız ardına kadar açıktır. Yalnız kalmaktan asla korkmayız ama arkadan bıçaklayanlardan korkarız. O yüzden gitmek isteyen gitsin, varlığıyla kimseye sıkıntı vermesin.

Kalabalık sofralar kültürümüzün ayrılmaz bir parçasıdır. Yeniden o kalabalık sofralarda, sıcacık sohbetlerde buluşmak üzere…

Bir çocuk masumiyetini taşıdım hep kalbimde. Ama karşıma çıkanlar tilki kurnazlığında oldu.

Dostlarım da olmasa bir dakika bile duramazdım bu şehirde. Dostlarımın ne denli kıymetli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum.

Güneşin pırıl pırıl parladığı sıcak bir yaz gününde, dalgaların sesini dinleyerek kitabımı okumak istiyorum. Çok şey değil istediğim, biliyorum. Gelecek o güzel günler.

Baharın gelişini müjdeleyen kuşlar gibi şen bir gün olsun. Hepimizin günü aydınlık ve huzurlu olsun. Günaydın dostlar, günaydın hepimize.

Size laf anlatmaya takatim kalmadı artık. O yüzdendir bu suskunluğum. Çantamı alıp çıkar giderim ve haksızlığı kabullenirim. Yine de size laf anlatmaya uğraşamam.

Biliyorum ki; hepimiz kendimizi haklı görüyoruz. Kavgaların ve tartışmaların asıl sebebi de bu zaten. Karşımızdakini anlamaya çalışmak yerine, hep haklı olduğumuzu savunuyoruz.

.

Zamanla masumiyetimizi kaybettik. Artık kendi çıkarlarımızı gözetmek, iyilik yapmaktan daha önemli oldu. İnsanlar yozlaştı ve birbirini hiç düşünmez oldu. Böyle bir dünyada nereye kadar yaşayabiliriz ki!

Bir çift güzel söz söylemekle gönüller alınır. Bir tatlı bakışla, insanların içi ısınır. İnsanlarla ilişki kurmak bu kadar kolayken bu kargaşa ortamı niye?

Benim seni anlamamı bekleme sakın. Çünkü ben bencilliği ve riyakârlığı anlayamam. Benim seni affetmemi bekleme sakın. Çünkü ben yalancılığı ve ihaneti affedemem. Bitti diyorsam, gerçekten bitmiştir.

instagram sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın