Huzur Sözleri

huzur sözleri

Huzur sözleri yazımızda moral ve huzur veren sözler, huzursuz olduğunuzda okuyacağınız huzur sözleri ve yazıları bulabilirsiniz.

Huzur Sözleri

Allah’ım öylesine zarif ve öylesine huzursun ki, gönlüm sana aşık, ben sana aşık. Huzur bulduğum yer bana bakan o mavi gözlerin Kelebeğim. Mavi diyorum. Sana huzur verir, bana kocaman bir Aşk. Seninleyken pamuk şeker gibiyim. Hem çok şeker hem de çok sakinim.

Ne yapayım buram buram huzur kokuyorsun, aşk kokuyorsun, masumiyet kokuyorsun.  Seni veren ALLAHA kurban. Huzurun adresi bana bakan gözlerin, beni zarif seven kalbin.

Sen rahat ol, gönlünü ferah tut. Yüce ALLAH her zorluğun yanında bir ferahlıkta verir. Aslında çok huzurluyum. Bir çiçek verenim olmasa da çiçekleri yaratan Rabbim var.

Bana bakan bir bakışında binlerce papatya alevlendi gönlümde. Buram buram huzur kokuyor yüzün, gülüşün. Salına salına gelişin mest etti beni. Masumca gülüşün ile kalbim mutlulukla raks etti.

Kirpiklerine maskara sür ama insanlara maskara olma.  Bu seni huzurlu eder. Vicdanım rahat ya, kimseye karşı kin beslemedim ya, ah nasıl huzurluyum bir bilseniz.

Huzuru vuslatta arayana dünya gurbet yeriymiş. Gülün susuşu bülbüle dertmiş. Bülbül altın kafeste değil de güle uçabildiği zaman huzurludur.

Bir tek ALLAHA eğildik. Ondandır bu huzur dolu sözlerimiz. Hayatı tesbih yapma cancağzım. Tespihi hayat yap ki huzuru bulasın.

Adın dahi huzur veriyor bana. Ben bir insanın adı anılınca kalbimin çiçeklenebileceğini seninle öğrendim.

El aleme aldanma, El Alim olana kendini bırak ki için huzur bulsun.

Daha fazlası için Deniz İle İlgili Sözler

Huzurumsun derdi. Gerisi koca bir yalan. Hangi dilden özür dilersen dile affederim seni. Ama bir daha çiçek açmam sana. Huzurum deyip gidişini unutmam.

Çiçeğim gülüşünden birkaç tutam ver de huzurlu uyuyayım bu gece. Huzurun konumunu atmana gerek yok. Gözlerime zarif bir tebessüm ile bak yeter.

Huzurunu bozan insanlardan uzak durmak da huzur getirir. Huzur mu? Kur’an/Aç/Oku/Anla

Sonra bir uçağa atlayıp gittim bu şehirden. Gülüşünün değdiği diyarlarda buldum huzuru.

Zamanı tersine çeviremeyiz ama tersini okursak (Namaz) huzuru buluruz.

İnanın zerre umurumda değil el alem. Huzursun etmesin sizi el alem. Havlayan köpek ısırmaz demişler. Eğer herkesin her dediği eleştiri önemli olsaydı her gün başımızı duvara vururduk. Ağzı olanları değil de yüreği olanları kalbe alalım. O zaman daha huzurlu oluruz.

Huzuru mu arıyorsun kardeşim. O zaman kendine değer ver. Allah seni sana hediye etmiş. Çiçekler bana huzur verir. O yüzden her sözüm çiçekli olsun isterim. Kalbi çiçekli insanları severim.

Şimdi nasıl anlatayım sesinde huzur dolu papatyalar olduğunu. Ah benim yaralı ceylanım. Nazlı nazlı kapatma gözlerini. Bir damla göz yaşın kor eder kalbimi. Bir tutam tebessümün mutlu eder beni. Ah şu çocuksu kalbinde nasıl bir Cennet var. Salına salına yürü, ellerinde yaralı kalbim var.

Kirpiklerinde gizlenmiş huzura vuruldum.  Üşüyorum, kirpiklerin yaşarmasın. Ah Yüce Rabbim. Bir insan nasıl olur da bu denli çiçek kalpli olabilir. Bu çiçek nasıl bu denli kalbime huzur verebilir.

Yârim yarım bırakma beni. Sensizlik huzursuz eder beni. Hani o huzurlu soluğun. Aldığım her nefes, verdiğim her nefes kalbimi yakar oldu.

Huzur Veren Sözler

Kanat çırpadurdum sana. Kendimden gider oldum sana rastladığımda. Pamuktan kalbini huzur edindim.

Boş yere huzursuz olmuşum. Kendimi boş yere yıkmışım. İki kuruş etmedi be sevdan. Gel sevdiğim, gel.  Vapurda bir çay içelim. Sen o temiz huzurlu havayı içine çek. Ben ise bana bakan o gülüşünü içime çekeyim.

Elimi tutup bana sarıldığın o an ki huzuru anlatacak kelimelerim eksik. Sevmeyi bilin. Her şey huzur kokar. Kimse kimsenin huzurunu bozmasın. Herkesin derdi kendine yeter zaten.

Ya anlamıyorum. Bir insanı derinden yaralayıp nasıl huzurlu yaşayabiliyorsunuz. Yazıklar olsun.

Hani cıvıl cıvıl kuşlar öterdi. Huzur sayardık çiçekleri. Bizi sevmeyen kalplerde heba ettik kendimizi.

.

Huzursuzsan eğer, ibadetlerine bak eksik var mı diye. Namaz kıldıktan sonra secdede derdini Allah söylemek nasıl huzur verici. Huzur sadece para ile değildir. Huzur masum dolu kalplerdedir.

Bakınız 200 TL paranın zirvelerindendir. Ancak üzerinde Yunus Emre’nin şu güzel kelamı vardır. Sevelim sevilelim. Yani uğruna heba edilen para bile huzuru sevdada bilmektedir.

Uykudan uyanıp o mahmur gözlerinle bana baktığın huzura çiçek bahçesi ekerim.

Yalanda huzur aramayın. Dürüstlük ferahlatıcıdır. Birileri gidiyorsa hayatından huzursuz olma. Yüce ALLAH seni kötü insanlardan korumuştur.

Kutuplar hep huzurlu etmiştir beni. Beyazın sadeliği, mavinin serinliği mest etmiştir beni. Biz ne zaman kaybettik biliyor musunuz?  Huzuru hep başkalarında aradığımızda. Oysa huzur şah damarımızdan bile daha yakında.

Birkaç deste özlem var kalbimde. Sen beni sevdikçe huzur açar kalbimde. Yaratılanı Yaratandan ötürü sevdik.  Huzuru kardeşlikte arkadaşlık da bildik.

Hani sıcak yaz günlerindeki serinlikte sevdim seni. Hani o ayazlardaki sıcaklıkta sevdim seni. Gül yüzlüm dönme benden emi. Rüzgâr esip savurdu saçlarımı. İçimde bir huzur, çünkü duydum adını.

Huzur sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın