Hüzünlü Sözler

hüzünlü sözler

Hüzünlü sözler yazımızda duyulmamış hüzünlü sözler, yalnızlık ve hüzün sözleri, bir birinden ağır hüzünlü mesajlar bulabilirsiniz.

Hüzünlü Sözler

Âşık oldum bir güzele. Yana yana yandım o güzel cemaline. Nedenlidir ki bu ateş yakar beni. Nasıl bir güzelliktir ki eritir beni. Kalbimi yakman sorun değildi. Bu askın cilvesiydi. Ama boşa kül olmak üzdü beni.

Aşıkların içinde öyle bir dert vardır ki. Bu dert bileni de bilmeyeni de yakar. Aklıma düştü gözlerin. En sevdiğim dondurma boğazımdan geçmedi. Kalbime hasret ekti sözlerin. En sevdiğim şarkıyı dinleyemedim. Gülüşünün bu denli yakıcı olduğunu bilmiyordum. Benim dışımda herkese gülüşün eritti beni.

Madem beni sevmiyordun, neden aşkın ile yaktın beni. Beni sevmemenden çok seviyormuş gibi yapman üzdü. Bir hayırsız yâre meftun olmak yorar insanı.

Ansızın göz göze geldik, dizlerimin üzerine çöküverdim. Ben benim olmayan biri için kendimi heba ettim. Böyle güzel gülmek olur mu be Çiçeğim. Beni benden ettin.

En sevdiğim renk maviydi. Sen mavilerimi çaldın. Usta hırsızmışsın. Kalbimi nasıl da çalıverdin öyle. Bakma öyle hüzünlü sözler yazdığıma. Ben içime gülüşünden papatyalar ektim.

Çok sevdiğim için kaybettim ya, bu üzdü işte. Bir çiçek yasasın diye kopartmaya kıyamazdım. Sen nasıl da kalbimi parçaladın öyle.

Daha fazlası için Acılı Sözler

Bir bakışın yaktı geçti beni. Çiçeğim sevdan eritti beni. Nasıl bir Aşk ki bu, aldığım nefes yangın, verdiğim nefes yangın.

Sen dilimden düşmeyen bir şarkıydın. Nasıl da gönlümden düştün. Hasret hasret sana yazıldım. Sonunu bile bile sevmek de benim hatamdı. Dışarıda kar yağıyor, benim içime sen. Adın ile yandı şu divane gönlüm. Salınarak gelişi mest etti canlar.

Bütün leylalar böyle nazlı mı olur. Bütün mecnunlar böylesine aşık mı olur. Beni seni unutmak zorunda bıraktın. Bunu nasıl unutabilirim ki. Vefasızlıklar çok yordu bizi. Geçti sevdan ile ömrüm. Ziyan oldum bak külüm.

Neden kıymet bilmiyorsunuz ki. Bu vefasızlık neden. Şairin dediği gibi Cancağzım. Bilmezdim kelimelerin bu denli kifayetsiz olduğunu.

Gitme derim şimdi sana. Ama öyle anlamsız, öyle soğuk ki artık bu kelime. Ama gitme.

Hüzün Sözleri

Ne zaman kaybettim biliyor musun? Bir çocuk kadar masum güldüğünde. Birçok gibi masum baktığında. Sana yenildim. Ben senin gamzelerinde kaybettim kendimi.

Yıldızlar kayınca da üzülürüm ben. Gönlümden insanların düşmesine nasıl sevineyim ki. Çocukken söz vermiştik. Birlikte sonsuzluğa yürüyecektik. Sen gittin benden ve artık biz çocuk değildik.

Bir insanın adını duyunca gözleri dolar mı insanın. Ben sadece adını duyunca bile hasretinden ağlarım.

Gülüşler dökerdi yüzün. Ben gamzelerime gizlerdim. Ben kirpik uçlarına kadar sevmiştim seni. Ama sen saç uçlarıma kadar kırdın beni.

Gözlerini görmeyince üşür sol yanım. Sevdim seni seni. Bekletme beni beni. Herkesin diline düşmüşüm Aşkından. Saçlarını savur rüzgarlarda bana doğru. Dinsin içimdeki yangın.

Ne olur yalnız benim için öyle güzel gül. Yaralı yaralı çalarım sazımı. Kışımı yaktın, üşüttün yazımı. Bir sevda içimi döktüm sana aşkımı. Sen üşüttün sol yanımı.

Bir bakış nasıl olurda beni yana yana kavurur. Her bakışında yana yana kavruluyorum. Sen yeşili giyip salına salına geçtin. Beni mavi takınıp hasret ile gittim.

Söz vermiştin bu yaz çiçek açacaktık. Ama sen gittin ben hasret ile gözlerimi açtım. Bir kuşun dertli ötüşünü duyarım. Ellerimi Mevla’ma açar derin derin ağlarım.

Ah benim narin ceylanım. Bu Hazanlar yıpratır bizi. Herkesler bildi sevdiğimi. Sen bilmedin. Bildin de sevmedin. Canın sağ olsun Çiçeğim.

Bir ceylan ağlarsa uzak diyarlarda beni hatırla. Ama unutma beni. Hep hep hatırla. Hasret bahaneydi. Ben seni özledim.

Ben ateşin üşütebileceğini ve soğuğun yakabileceğini seninle öğrendim. Yaralarımı sarmanı çok bekledim. Ama sen beni bile sarmadın.

Olmaz işte bazen. Olmaması gerekiyordur çünkü. Çok iyi bir matematikçiyim. Ama bir türlü seni aklımdan çıkartamadım. Ruhum ruhuna sızladı. Beni fark ettiğin zaman solmuştum ben.

Ta kalbimden vurdun beni. Hiçbir bahar mutlu etmez beni. Bir zamanlar yanardım sana. Şimdi söyle nasıl kanayım o vefasız aşkına.

.

Yüreğim yaralıydı. Beni yürek yaramla bırakıp gittin. Anlat bana Leylim. Neden gülüşün bu denli yakar kalbimi. Ben bitmesine üzülmedim. Ama değmemesine çok üzüldüm.

Biz ikimizde beceremedik sevmeyi. Şimdi yol göründü ikimize de. Hüzün yakışmaz sana. Sen hep gül.

Ben mecnun olmaktan şikâyetçi değilim ama leylam olmaman üzdü beni. Canın sağ olsun çiçeğim. İçimdeki masum çocuğu üzdün. Sen kendini affedebilirsen bende seni affederim.

Her insan ikinci şansı hak eder mi bilmiyorum ama sen beni hak etmiyorsun. Dost Allah, gerisi tost bile değil. Bakma öyle güzel ne olur. Aldanırım. Sanki tüm çiçeklerimi yüzünde biriktirmişsin. Sadece sana bakınca çiçekleniyor kalbim.

Seni sevmek ile geçti ömrüm. Bir seni bilirim, yalnız. Seni bilirim. Bırak seveyim seni ne olur. Senden geriye sevdan kaldı. Aklımı, kalbimi, benliğimi aldı gitti. Gülüşlerimi gülüşlerine sürgün etti.

Hüzünlü sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın