Hayat İle İlgili Sözler

hayat ile ilgili sözler

Hayat ile ilgili sözler yazımızda hayata dair anlamlı sözler, düşündürücü hayat ile ilgili sözler ve duygusal hayat sözleri bulabilirsiniz.

Hayat İle İlgili Sözler

Tecrübelerle hayat yaşanır. Hayatta ki her deneyim olumlu da olsa, olumsuz da olsa buna üzülmeye gerek yok elde edilen kazanca bakmak gerek.

Herkesin yaşamı biricik ve tektir. Başkasının hayallerini yaşayıp kendi hayatınızı ertelemeyin.

Birini çok sevip, hayatınızı adamanızın anlamı yok. Kendi hayatınızda kendinizi yaşayın ve yaşatın. Başkaları ile sadece hayal süslenir, hayat karartılmaz.

Hayatta sadece eğlence, mutluluk olmaz. Tabi temennimiz hayatın zevk, sefa ile geçmesi ama durum böyle değildir. Hayatın acısı da var bunu bilmek ve ona göre yaşamak gerek

Yaşadığımız hayat, kendiliğinden karşımıza çıkmamıştır. Bizim istek, karar ve tercihlerimizdir.

Hayat yaşlandıkça yaşanmaz, yaşandıkça yaşanır.

Daha fazlası için Özlü Sözler

Hayat adeta bir film sahnesi gibidir. Başrolde de biz ve çevremiz. Her anı ayrı bir olay örgüsü. Önemli olan bu filmde oynamak değil, bu filmden bir ders almak ve anlamlı bir ders vermek yani bir eser bırakmaktır kendinden geriye.

Hayat için birileri sürekli bize öğütler verse bile aslında öyle anlatılanlar gibi olmuyor süreç. Herkes kendi hayatından sınava giriyor ve kendi yaşantılarını biriktiriyor.

Ölüm Allah ‘ın emri elbet er yada geç gelip bulacak bizi. Ama önemli olan bu hayatı yaşamak, hakkıyla, doyasıya…

Hayat bir merdivenin basamakları gibidir. Hep ileriye bakmak ve emin adımlarla çıkmak gerek. Geriye bakıp yaptığınız hataları gördüğünüz ve hayıflandığınız her adımda artık ilerleyemezsiniz.

Hayatta mutlu olduğumuz anlar neden hemen biter de acı dolu olan mutsuz anlar işler içimize ve an, sene olur sanki.

Bu hayat bizim değil. Sadece misafiriz. Burada konacağız, göçeceğiz.

Her yaş ve yaşam döneminin ayrı ayrı anlamı ve kazançları vardır. Çocukluk başka, gençlik, yaşlılık başka türlüdür. Hayatta her yaşın duygusu, yaşla değişir. Yaşlılık, keşkelere sığdırır kendini sadece.

Hayatı doyasıya yaşamak için güzellikleri görmek gerek. Güzellikleri gördükçe, hayatınıza geçirdikçe, hayatta güzelleşir.

Hayat bir altın, hazine değerindedir. Elimizde ki ganimete sahip çıkmalı, dört elle sarılıp, sıkıca tutmalıyız.

Duygusal Hayat Sözleri

Ölünce kimse kendisi ile bir şey götürmez. Önemli olan geride hayata kendinden birşey bırakmaktır

Hayatta hiç kimse ile işim olmaz, kendime yeterim diye düşünmemeli insan. Bu uzun hayat yolunda kimin yolumuza gül dikeceğini, kimin diken batıracağını bilemeyiz.

Hayatta kararlarınızı verirken çok iyi düşünün. Size fırsat olacak şey ile size engel olacak şeyi ve kişileri sakın karıştırmayın.

Hayatta çoğu şeyi kabul ederek mutlu olmanın yolunu buluruz. İmkânsız ile uğraşmayız, kolayı çabucak yaparız. Sıradan bir hayat geçirip gideriz.

Hayat insanoğluna öyle güzel mucizeler vermiştir ki çoğu zaman. Aşk gibi, anne gibi, evlat gibi ve hatta anne ve baba olmak gibi…

İnsan dünyaya gelir, dünyada yaşar ve dünyadan göçer. İşte hayat sadece bu üç eylemden ibarettir.

Her ne kadar dün hayattan büyük kayıplar versek de, yeni gün yine büyük umutlarla doğar herkese.

Her gün daha güzel olacak diye ümit edip yaşadık yıllarca ama her gelen gün dünü arattır oldu amansızca.

Bu kısacık ömre neden bu kadar kin ve nefret sığdırıyoruz ki. Aslında kendimizi, bedenimizi bile sığdıramazken kabre.

.

Sadece hayal kur ama vazgeçme bu hayattan ve asla pes etme. Beklediğin bahar, kıştan sonra… Ümidini kaybetme ve her acıdan bir ders çıkar usul usul.

Bu hayatta niye iyilerin şansı yok ki. Hep üçkâğıtçılar döndü köşeyi. Masumların ise boynu bükük köşede…

Hayatı bir rüya gibi yaşamak için doğru insanla, doğru zamanı kollamak gerek hep. Yanlış zamanlarda, doğru insanla kendinizi de sevginizi de yıpratmayın boşuna.

Hayatta doğrular ve doğru insanlar biriktirin çevrenizde her zaman. Doğru arkadaşlık, dostluklar edinin kendinize. Çünkü bu hayatta, kahkaha atacak bir sese ve omzunda ağlayacak bir nefese çok ihtiyaç duyacaksınız yaşadığınız sürece.

Hayatta zaman zaman duraklar olacaktır elbet. Ama onları son durak olarak görmeyin sakın, bir mola verin ve tecrübe edinip daha sağlam devam edin.

Hayatta bir rotanız olacaktır daima. Plansız, rotasız giriştiğiniz her işte en ufak bir dalgada, bir fikir ayrılığında sağa sola savrulursunuz yoksa.

Boş insanlarla hayatınızı boş geçirmeyin. Birikimli olmak için çok kitap okumaya gerek yok donanımlı insanı bulun ve hayat dersinizi ondan alın, yetecektir bu size.

Hayat ile ilgili sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın