Harbi Sözler

harbi sözler

Harbi sözler yazımızda kral harbi sözler, esaslı ağır harbi mesajlar ve bir birinden sert harbi laflar bulabilirsiniz.

Harbi Sözler

Zorlandığı sevdaya bağlı kalmaya çalışan bir yürek, harbiden sevmiyor sadece acıyor demektir. Kalbi taştan olsa da harbi adamları üzmek namertliktir. Yollar görünen karaktersizliği gizlese de yarlar gerçekliğini gizleyemez.

Hayır da şerde karışmış, birbirine harmanlanmış. Kollarına sarıldığın kadın, sırtına hançeri geçirmiş haberin yok. Harbi adamsın sözde, kalıbını gördük işte.

Kal dedikçe giden olduğunuz günden beri ben yokum artık. Geri dönüş yolunda beni bıraktığı yerde bulacağını sananlar var, geçmiş olsun o kadın öldü.

Gözler bile yalan söylemeye başlamış, biz nerden ayırt edeceğiz merdi namerdim. Sokaklarda polis, aklımda neşter. Bir mezbaha gibi kesip biçtiğim dostluk bağları.

Korkular nedir ki biz ne olalım, harbi olmak için biraz mert davranalım. Verdiğiniz gazlar, hava gazından beter. Bizdeki deneyim sizi mahveder.

Gelecek hayalleri kurduğum adamın, çocuğuyla yürüyüşünü izledim daha nasıl kahrolur bir kadın? Sustukça kahpeleştiler, biz de görmemeye başladık.

Kokun gittiğinde kaybettim sanıyorum seni, izin ver sevgilim harbi adamın olayım. Düşmeye korkmuyorum saten ben o uçurumun ucunda duruyorum.

Ben sana açtım soymadan sofradan kalktım. Geceler vardır acıları ağırlayan. Gündüzleri lal olur kalbim geceleri bülbül.

Daha fazlası için Ağır Sözler

Nerden bilirdim böyle sallantılı gelip geçeceğini. Hangi depremin habercisi bu aşk zelzelesi. Benim manzaram senin ela gözlerin.

Pencerem var benim her açtığım da sen dolan. Bülbüle feryadı yeter acısını dindirmek için ya bana. Ve yine isyanda yüreğim yan yana olamadığımız o günlere.

Ben sevgili sadece beklemek ile geçen yıllara inat sevdim seni. Umutlar var geri alınmak için verilmiş. Görünce de görmeyince de dayanamayan yürek nerelere sığsın.

Sanki şiirdi mübarek. Baktım da ben ne çok kişiye gönül vermişim. Yanımdaydılar ama düşmemi beklemek içinmiş meğer.

Vedasız sevdalar yapmışlar, yarım kalan. Gökler ve yerler şahit oldu sana olan aşkıma bir tek sen gözlerini kör ettin tüm varlığıma.

Pişman mısın diyenlerin pişman olmasını sağlayacak kadar kendimdeydim. Kapatıp gözlerinizi, kaçtığınız tüm ihanetler siz bakmayınca görünmez olmuyorlar.

Boş sözlere kanmak gibi bir huyu varsa, savaştan başka bir şey değildir bu insanoğlu. Ben bağırdıkça kulak kabartacağına, kaçıp giden dostlarım. Ben yükselince kapımda uşak oldu.

Sözler yüreğe işler ancak kokun tüm ruhumu hapsetti, gül-i destanı. Hayat öyle bir yaşanası yer ki, kaçmak için ne yaptıysam beni hasetti.

Gökyüzünde gökkuşağı arardım, şimdi kollarımda uyuduğunu görüyorum. Gel, sonbahar kışa varmadan dünyamın tek hükmüne sahip ol.

Belgelediğim ihanetlerin haddi hesabı yok, siz hala bana nasihat veriyorsunuz. Her işin bir raconu vardır, harbi adamların bunun dışına çıkmak gibi bir lüksü yoktur.

Ne Nazım ne de Akif olamam lakin, sevdiğim kadına şiirler yazamasam da, ona bir şiir gibi hissettirebilirim. Yukarılara çıkalım sevgilim. Sen ve ben en yukarılara. Göklerde hazır yerimiz. İşte biz evrenin en mesut aşıkları olalım.

Toprakta bile ayrılmayalım demiştik. Şimdi aynı şehirde farklı toprak parçasında başka koyunlardayız. Perde çekmişsin gözlerine, ben ne desem inanamaz, ben ne desem görmezsin.

Kahrolduğum gecelerde bana nasılım diye sormadığınız gün sildim varlığınızı. Ben çığlık ata ata haykırsam da duymazdınız zaten. Kor ateşlerin ihanetle kavrulduğu bir çağda nefes almak, zehir çekmek gibi.

Mavi olmak istedikçe kanatlarım yok oldu. Hırsım yüzünden elimden gönlümden giden gitti. Acı verdiğiniz her hücremin ahı var üzerinizde. Geçer mi bu bedenin sızısı, peki ya ruhumun?

Kar beyaz bir gelinlik hayal ederdim. Tüm umutlarımı suya sokup yaktınız. Alev alan hayallerimin arasında kızıl gelinlik giydirdiniz. Hangi yaz mevsimiydi seni ilk görüşüm hatırlamam ama bana bir gülüşün değdi, bir gelecek gördüm onu unutamam.

Harbi Mesajlar

Hüsran ettiğiniz gerçekler sayesinde var olan bir deli kız var artık. Kanında intikam, gözlerinden acı fışkıran. Umudumun en dibi gördüğünü sandığım anda, en güvendiklerim bana umudun dipsiz ancak hep aşağıda olduğunu gösterdi. Onlar sayesinde umuda inanmıyorum.

.

Hata üstüne hata yapmaktan kaçsaydım, şimdi sizin efendiniz olmazdım. Sizden bir farkım varsa işte o da budur. Her rengin hakim olduğunu sandığımız şu dünya da aslında her şey siyaha ait, farkında değiliz.

Gitmek isteyene bir kez dur dersen kaybedersin. Kalmak isteyen gitmeyi düşünmez. Yoksulluktan anlamayan tok insan, ekmeksizliği bilmez.

Harçlık toplamak için gelmedim bu hayata, beni dilenci sanıp kanıma karışan onlar. Olmak ya da olmamak mı bu büyük efsanenin kaderi? Yoksa aslında kader mi sorgular her şeyi?

İster misin ki bir gün çıkayım karşına ve yalnızca benim ol isteyeyim? Ve sende bir tek bana ait olduğunu hissettir bana. Sözler inci gibi dizilse de satırlara, sana söyleyecek söz bulamıyorum. Hainliğin heba ettiği bir dost benim için boş bir çuvaldır.

Vur sırtımdan hançerini ve gösterme gerçek yüzünü. Şayet görürsem o yüzü ölmem, öldürürüm tüm suçluluğu. İftira mı sana atılan, benim ki ne öyleyse dar ağacına taşıyan.

Harbi sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın