Güven Sözleri

güven sözleri

Güven sözleri yazımızda güven kırıklılığı ile ilgili sözler, sevgiliye güven sözleri ve güvenmek ile ilgili mesajlar bulabilirsiniz.

Güven Sözleri

Güven duygumu yerle bir ettiğiniz için güvenemeyip heba ettiğim çok dost oldu, dilerim sizde güvensiz kalırsınız.

Güvenmek istediğim tek insan olman dışında, sana âşık olduğum gerçeğini ne yapacağız?

Güven aile ile başlar dediler, ilk kazıklarımı ailemden yedim nereden öğreneyim ben güveni?

Korkularımı aşıp sana güvenebilirsem ilk âşık olduğum insan olacaksın.

Güven tarlasında ektiğim güvenleri biçerken elimde dene bile kalmadığını fark ettiğimden beri iyi değilim. Bir insan bu kadar güvensiz kalmamalı.

Sayenizde dost bildiğim kim varsa şüphe eder oldum, güven kavramını alaşağı eden bir nesille büyümek çok zormuş.

Annem dışında kime güvensem başım yandı. Şimdi ona da güvenemiyorum. Toprak parçasına nasıl güvenir insan.

Kalbine başımı koyduğum adam bana ihanet etti, bana güven duygusu diye bir şey var diye gelmeyin. Bu evrende kime güvensek tırt çıkıyor.

En korktuğu başına gelirmiş insanın. Bende güven kaybetmekten korkardım, şimdi güven ne diye sormaya başladım.

Daha fazlası için Sevgiliye Mesajlar

Bu dünya da böyle insanlar hala kaldı mı dedirten bazı insanlar tanıdım. Bu insanlara güvenmemek elde değil.

Güven duyduğum dağlara kar yağmayı geçtim, o dağlar kutuplara taşındı.

Ve ben artık bana güvenmeyen kimse ile bir yola girmiyorum. Onlar bana güvenmezse içinde olduğumuz yola da güvenmezler.

Ben bazı konularda kendime güvenemezken bana güvenen arkadaşlarım vardı. Şimdi onlar da yok, nasıl bir dünyasın da insanı bu hale getiriyorsun?

Ardımda değil de yanımda olan dostlarımın bana verdiği güveni kimse veremez. Kan bağım olmadan kurduğum ailem onlar benim ve hep olacaklar.

Ailem dışında kimseye güvenmemeyi öğrendiğimden beri daha başarılı ve mutluyum, bunu başarmak için çok darbe alsam da tecrübelerim olarak gördüm hepsini.

Su damlasına bile güvenirim de sizin gibi eğilip bükülen insanlara daha da güvenmem. İlk zorlukta plastiğe dönen bir insana güvenip ne kazanabilirim.

Çocuktum, dizim kanardı ve ben acıtmayacağına inandığım için anneme koşardım. O zaman anneme güvenmem gerektiğini bilirdim. Sonra o gitti ve yaralarımı sarması için bir başkasına koştuğumda anladım ki annemden başkası benim canımı yakmamak iiçin dizimi üflemezmiş.

Saadeti yaşamak için evvela umut evvela güven ve evvela sevgi gerekli.

Para sevgiyi bile satın alıyorken bu devirde tek satın alamayacağı şeyin güven olduğunu da öğrenmiş olduk.

Güven ile kumar oynayan kaybeder. Kaybedilen güvenin yerine gelmeyeceğini yaşayarak öğrenen pek çok insan var, biz de dâhiliz.

Bugün bana güvensinler istiyorsam, güven veren bir insan olmalıyım. Sahte davranışlar kısa bir süre beni güvenilir gösterebilir. Ben özümde öyle değilsem bu elbet bir gün benim canımı yakar.

Hayallerim de beni bıraktı. Güvenecek tutunacak dalım kalmamışken sen çıktın güzellik. Bana güven veren gözlerinde öğrendim ben gerçek güveni.

Yorulduğunda sana kim dayanak oluyorsa ona güven, ondan sana zarar gelmez.

Ben güvenemeyeceksem sana hayatımda neden olasın deyip, hayatımdan çıkardığım hiçbir insandan pişman olmadım. Hayatımdan çıktıklarından beri daha mutlu ve huzurluyum.

.

Karanlıklar içinden sızan beyaz bir şelale gibi güven duygusunu hayatıma katan bir dostum var ve benim bu hayattaki, hayatıma dâhil olan tek insan. Başka insanlar benim için bir gölgeden ibaret.

Defterimden yeni bir sayfa açıp kalemimi elime aldım ve güvendiğim insanları ve neden güvendiğimi yazmak istedim. Bir baktım ki sayfa saatlerdir önümde boş duruyor. Kalkıp bir tütün sardım bunun üstüne, ağır geldi zannımca bünyeme.

Güvenmek İle İlgili Sözler

Boş lakırdı eden birçok insan tanıdım, sözüne bile iltimas edilmeyecek. Yeri geldi öyle insanlar tanıdım ki konuşmasa bile duruşu ile güven veren. İnsanlar bu kadar değişken olabiliyorlar.

Bir şarkıya sığınasım geldi sebepsiz. İnsanlardan kaçarken bir limana ihtiyacım varmışta sanki bu şarkı bana yol göstermiş gibi.

Kardeş sıfatı verdiğim pek çok insanın ihanetine uğradım. Sonra oturup düşündüm de onlara güvenerek bu ihanetin temelini atıp ellerine koz veren zaten bendim.

Gökyüzüne baktın mı sevgilim, güvenmemiz gereken bir mavilik ve inanmamız gereken bir bulut var. Sevgimiz o gökyüzünün sonsuz mavisi kadar güvenle sarılı, o beyaz bulut kadar saf ve temiz olsun. Senle ve sensiz geçen tüm günlerin o güvene bağlı kalmasını istiyorum.

Bana güvenir misin dünya? Bana bu kadar güvensizliği öğretmişken sen bana güvenebilir misin?

Masa lambamın ışığı bile bana güven vermiyor sanki her an yarı yolda bırakacak beni, oturup bir de buna üzüleceğim ve bir dal sigaram daha boşa gidecek.

Yolları ayrılsa da birbirine hala güvenebilen insanlar varsa bu dünya da bazı şeyler hala güzel demektir. Bazı şeyler hala inandırıcı ve samimi kalabilmiştir.

Ben şimdi sana satırlarca yazı yazsam ve sen bunlara cevaplar versen. Ben senin gözlerini görmeden, mimiklerini okumadan, cevaplarını okuyarak sana güvenemem. Bu benim sana önyargım değil, sadece insanlığın verdiği bir güven enkazından çıkmış olarak bir tutumum. İzin ver sana güvenmek için bu enkazdan tamamen kurtulayım.

Güven sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın