Gönül Sözleri

gönül sözleri

Gönül sözleri yazımızda kısa gönül sözleri, gönlünün fethetmek istediğiniz kişiye gönderebileceğiniz gönül mesajları bulabilirsiniz.

Gönül Sözleri

Gönülde bir ağrı varsa dil kanamaya başlar, gönül sızlarken dil nasıl şen şakrak olsun.

Yakışıklı güzel olmak ya da zengin fakir olmak önemli değil. Gönül kime kaptırdıysa kendini odur dünyanın en iyisi.

Her gönlün bir efendisi vardır, her gönül kendi aynasına koşar. Çünkü gözle görülmeyen bir mıknatıs iki gönlü birbirine çeker.

İnsanın en naif en kırılgan yeridir gönül. Zorla, şiddetle ele geçilmez o yüzden. Bir gönlü fethetmek için aynı kendisi gibi naif ve ince düşünceli olmak gerekir.

Gönül ağrısını hiçbir ağrı kesici kesmez, o ağrıyı dindirmek için bir çift güzel söz gerekir, sevgi gerekir, şefkat gerekir. Ancak gönlün cananı sarabilir o ağrıyı, yalnızca o dindirebilir.

Gönül hem şeffaf hem sırlı bir kapı gibidir. Onu ele geçirmek çok basittir fakat elde tutabilmek bir o kadar zordur.

Gönül kendini kaptırmak istemiyorsa sen ne yaparsan yap nafile. Ama gideceği varsa da ne yaparsan yap durduramazsın onu.

Gönül sevdiyse bir kere buzullarda güneş açar, kurumuş dallarda yaprak açar. Ta yürekten seviyorsa yangın çıksa da o vazgeçmez aşkından.

Daha fazlası için Sevgiliye Mesajlar

Gönlünü kapatmadıysan iyiliğe, işte dünyanın en zengin insanı sensin. Paran pulun varken gönlün fakirse boş yere avutma kendini.

Dilin konuşmadığını gönül konuşur ama onu kimse duyamaz. İşte bu yüzden kalbi yaralılar hep suskundur, çünkü onlar gönülden konuşur.

Gönül akıl ve fikir ile komşudur, onlar daima ne hissettiklerini ne düşündüklerini bilirler. Dil de onların aynasıdır onlar neyse dil onu konuşur.

Gurur gönlün en büyük düşmanıdır. Gururun hâkim olduğu bir gönülde ne vefa vardır ne merhamet.

Dünyanın bir yarışma olduğunu düşün. En iyi kimler kazanır biliyor musun? Gönülden konuşup, gönülden yaklaşanlar konuşur.

Bir gönlü kırmak için dünyayı başına yıkmak gerekmez, tek bir kötü söz bile darmadağın eder o gönlü. O yüzden dilinin konuştuğuna dikkat et.

Gönül sevmeyi bilen için yıkılmaz bir binadır. Ancak sevgiyi ihmal etmek o binayı devirir, yerle bir eder.

Gönül kapısı herkese açık olsa da bu o gönle istediğin zaman girip istediğin zaman çıkacağını göstermez. Bir kere girdiysen çıkma o gönülden.

İnsanın masumiyetini dişe getiren gönüldür. O kıyamaz, o vicdanlıdır sadece zalimlere karşı kapatır kapısını ve susar yalnızca.

Gönül Mesajları

Kurşuna gerek yok gönlü kırmak için, içeri giren kurşun değildir çünkü gönlü yoran, o kurşunu atan eldir.

Alçak gönüllülük nedir bilir misin? Zirveye çıksan da gönlünü hep iyi tutmaktır, kimseye tepeden bakmamaktır.

Hayattaki en iyi imtihan gönül zorbalığıdır. Gönlü kirli olan insanı en iyi ibadet bile temizleyemez.

Hakkın girdiği tek şey gönüldür. Bir kimsenin hakkına girmek o gönlü incitmektir. O yüzden sana tutunmuş bir gönlü koparma dalından.

Gönül almak için pahalı hediyelere lüzum yoktur. Ağızdan çıkan bir tatlı söz dahi alır o gönlü, sarar sarmalar yaralarını.

Ah keşke konuşsa o gönül, konuşsa da dil yormasa kendini. O zaman herkes anlardı derdini, bilirdi cümle âlem haddini.

Bir gönülden düşmek beşinci katlı bir binadan düşmekten çok daha ağırdır. Belki serum balkondan düşeni iyileştirir de gönülden düşen bir daha o kapıdan içeri giremez.

.

Para saadet getirmez diyenler doğru söylüyor. Para aş verir, eşya verir ev verir zenginlik verir ama gönlü hiç olan bir insan gerçekten fakirdir.

Bir defa yalan çıktıysa ağzından ne yaparsan yap bir daha inandıramazsın o gönlü. Belki inanır gibi yapar ama bir daha güven beslemez sana.

Gönülden edilen bir ah döner dolaşır bulur seni yine. Sen sen ol ah ettirme o gönle.

Gönül engin bir denizde kaybolmuş mücevher gibidir. Onu kim bulursa onun kıymetini bilir.

Akıllı olmak gönüllü olmak demek değil, ne insanlar gördüm ben aklı ileri olup gönlü olmayan.

Gönlünü kırdıysan bir kişinin pişmanlığını roman da yazsan okumaz onu uğraşma. Bir şey için uğraşacaksan o da başka gönülleri kırmamak olsun.

Bir gönül bir gönlü kırdıysa bir daha barışmazlar. Görünmeyen bir bağ koparır onları birbirinden.

Senden giden gönülse eğer bir daha bekleme onu gelmez. Dünyada her şey geri döner ama kırılgan bir gönül bir daha azla dönmez.

Kendini seversen gönlün de seni sever ama sen kendinden başka herkesi seversen gönlün senden başka herkesi sever.

Bir söz söylerken yalnızca karşındakini değil onun gönlünü de kaile alıyorsun. O yüzden konuşurken iki kere düşün, bir kere düşünmek yetmez.

Şükür ederken bile gönlünle şükret. Ağız Allah dese de gönül söylemedikten sonra neye faydası var.

Haklıysan eğer gönlünü ferah tut, haksızsan eğer sal gönlünü de gitsin alsın kırdığı gönlü.

Mahcubiyet gönülden gelir aynı şekilde merhamet de öyle. O yüzden bu insanların gönlü de büyüktür kendi de. Çünkü sadece gönlü iyi olan merhameti bilir.

Gönül sözleri yazımızın sonuna geldik

Bir cevap yazın