Gökyüzü ile İlgili Sözler

gökyüzü ile ilgili sözler

Gökyüzü ile ilgili sözler yazımızda bir birinden güzel gökyüzü ile ilgili sözler, anlamlı gökyüzü sözleri ve yazıları bulabilirsiniz.

Gökyüzü ile İlgili Sözler

Seni bu kirli dünyaya rağmen hâlâ ilk günkü gibi seviyorum. Sen hayatımda anlam, sen bu hayatla kavgamsın. Mavinin sonsuz derinliği kadar sevgin var bende. Mavinin sonsuzluğu senin gözlerinden gelir. Gözlerine baktığım zaman gökyüzünü görüyorum.

Mavinin sonu yok. Tıpkı sana olan sevgim gibi. Mavi çok başka. Gökyüzü kadar derin bir renk. Başka bir evren. Mavi her şeyden fazlası. Mavi gökyüzü. Gökyüzü sen.

İçin sıkılmışsa kafanı yukarı kaldır ve gökyüzüne bak. Birlikte göğe bakalım. Maviliklere kaybolalım. Gökyüzümsün içimde. Senin sevgin gökyüzü kadar.

Gökyüzüne bakalım. Mutlu olalım. Güzel hayaller kuralım. Ellerimi sımsıkı tut ve hiç bırakma. Gökyüzü kadar sevelim.

İnsan mavi kadar saf, temiz; gökyüzü kadar güzel olmalı. Gökyüzü ikimizin evi sevgilim. Yeryüzü başka bir dünya iken gökyüzü farklı bir galaksidir.

Parlayan yıldızımsın gökyüzünde ya da gök senin yüzünde. Gökyüzümsün içimde. Denizim, güneşim, evrenin, gökyüzüm. Mavi bir renkten nasıl daha fazlaysa sen de benim içimde o kadar fazlasın.

Gökyüzünü çizemezsin, sayfalar yetmez. Gökyüzü ile beraber barışı, kardeşliği, dünyadaki bütün güzellikleri resmetmek istedim ama yapamadım. Anladım ki gökyüzünü resmetmek için onun kadar saf, temiz olmalıyız.

Daha fazlası için Geceye Bir Söz Bırak

Çok sıkılmışsın bu hayattan, bunalmışsın. Sevgilini görmek istiyorsun. Baktığın her yerde o varken yine de onu görmek istiyorsun. Hayat seni yormuş, sen yorulmuşsun. Gökyüzüdür senin dermanın, göğe bak.

Ne çok insan var bu şehirde. Bu şehir kalabalık. Yalnız sen, bir tek sen yoksun. Biliyoruz ki, gökyüzü ağlarsa gökkuşağı çıkar. Sen gül güneş açsın içimde. Bu şehir sensiz mavi değil, sensiz bu şehir gri.

İhtiyacımız olan tek şey belki de sonsuz mavilik. Ankara’da deniz yok. Benim denizim de gökyüzüm de sensin. Sen de gidersen kimsesiz kalırım. Beni gökyüzümden mahrum etme, benimle kal.

Kim istemez ki gökyüzüne yakın olmayı? Saatlerce maviliğe bakmayı. Denizi seyreder gibi yıldızları seyretmeyi. Gökyüzünde bütün güzellikler, seyretmeye doyamam.  İçim gider o güzelliğe. Gökyüzü biraz maviyken.

Gökyüzüne baktım, bir karışıklık gördüm orada. Baktım ve o gün orada seni göremedim.
Kuşların işi olduğunu anladım. Ah kuşlar! Gökyüzü sizin eviniz, dünyanız. Karışık edin orayı edebildiğiniz kadar.

Gökyüzü. Hangi güzelliğin başlangıcısın? Neden bu kadar güzelsin? Bu kötü ruhumuza bile bir sen iyi geliyorsun.  Senin sonun yok, sen dünya kadarsın. Belki de dünya sensin. Sen bensin, bizsin.

Gökyüzü kadar sonsuz sevgisi var. Kimsede bulamadığım sevgiyi sen de buldum
Mavi değildi benim için, mavi sonsuzluktur. Mavi kadar fazlaydı ben de. Sonu olmayan bir deniz, umut dolu gökyüzü kadar..

Gökyüzü Sözleri

Öpüyorum gözlerinden. Gökyüzü gibi derin bakan gözlerinden. Gözlerinde gökyüzü var bir ben görüyorum. Saçların deniz. Sen ne güzelsin öyle sevgilim. Gece parlayan yıldızım.

Maviye aşıkken sevebilir misin başka rengi? Gökyüzüne aşıkken sevebilir misin yeryüzünü? Bütün kötülükler buradayken.. Sevemezsin, sevemeyiz, sevemem. Benim evim gökyüzüdür.

Bazen gökyüzünü simsiyah bulutlar kaplar. Gökyüzü bu siyah bulutların varlığından çirkinleşir. Bazen beyaz bulutlar gelor ve gökyüzü bu beyaz bulutlar yüzünden de güzelleşir. Sonra bulutlar gider gökyüzü mavi kalır.

Ayrılığımızın ilk günü bulutlar ağlıyor. Yağmur yağıyor bak. Gökyüzü ağlıyor ikimizin yerine. Bulutların yükü ağır. Bulutların rüzgarın tutsağı mıdır?

Senin varlığınla birlikte gökyüzüne bakıyorum. Sen varsın diye gökyüzü bu kadar güzel. Sen gidersen gökyüzü ağlar. Sen gidersen yağmur yağar ıslanırım. Gökyüzü bir daha eskisi gibi olmaz.

İki farklı şehirde aynı gökyüzüne bakmak gibiydi seni sevmek. Seni sevmek, yağan yağmurda beraber ıslanmak gibiydi. Gökyüzüne bak ben ordayım. Gökyüzündeki bulutumsun nasıl sevmeyeyim seni?

Eğer bir gece beni özlersen gökyüzüne bak. Eğer aramızda mesafeler varsa, uçurumlar varsa, eğer ki göz göze gelemiyorsak, değilsen yanımda; gökyüzüne bak. Bak ki birbirimizi görelim. Bak ki hafiflesin bu hasret.

Kızıyorum kendime benden uzaktasın diye. Neden burada değilsin? Neden bana gökyüzü kadar uzaksın? Neden mavi gibi kokan kokun üzerimde değil? Bütün bu mesafelere rağmen kalbimde büyüttüğüm koca bir gökyüzüsün.

Gökyüzü mavinin evidir. Gökyüzü bulutların yuvasıdır. Gökyüzü gibi bakıyorsun sevgilim. Gökyüzü biraz sensin, biraz ben. Sen hem yeryüzüm hem de gökyüzüm.

Gittiğin günden beri içimdeki yangın sönmüyor. Her gökyüzüne baktığımda seni bulutlara benzetiyorum. Bak diyorum bu bulut benim sevgilim. Bulutlar sarılıyor, biz sarılıyoruz. Bulutlar ağlıyor, biz ağlıyoruz. Gül diyorum gökyüzüm, sen hep gül.

.

Neden bu kadar gri bu gökyüzü? Bütün mavilikler gökyüzündeyken neden bir anda kararır? Uzaklarda mı ağlıyorsun sevgilim? Gökyüzünün siyah oluşundan hissediyorum. Bir yerlerde ağlıyor olmalısın. Hadi gül. Gül ki gökkuşağı çıksın.  Gül ki ben de güleyim.

Bak güneş batıyor işte bir gün daha yakınız. Islandığım ilk yağmursun. Eskiye dalarken gözüm baktığım her yerde sen varsın. Uzaklara bakarken batan her ufukta sen varsın. Baktığım her yer sen, gündüzüm de sen, gecem de sen. İyi ki se

Gökyüzü ile ilgili sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın