Fotoğraf Altı Sözler

fotoğraf altı sözler

Fotoğraf altı sözler yazımızda fotoğraf altına yazılacak sözler, etkileyici fotoğraf altı sözler ve fotoğraf altına yazılacak yazılar burda

Fotoğraf Altı Sözler

Sensizliğin acısı yüreğime acı veriyor ama sensizliğin çaresini duvarımda asılı duran bir tek fotoğrafında buldum.

İnsan evvela kendi resmine bakarak sevgi duygusunu beslemeli bu hayatta, kendi kendini sevmeyen bir insandan hiçbir şekilde hayır gelmez çünkü.

Görmek istediğim yer fotoğraftaki büyük şehir değil güzelim, bana şehrin güzelliği değil senin güzelliğin lazım bir tanem.

Şu kare içerinde gördüğün papatyaya sordum seviyor mu diye, bana cevabı sevmiyor oldu be.

Bir güzele güzelliğini anlatmak isterdim sürekli, fotoğraflardan önce….

Çilenin resmini çizmek isterseniz eğer yaşadığım hayatı izleyebilirsiniz.

Daha fazlası için Felsefi Sözler

Şu fotoğrafta herkese kol kanat gerdiğin görünüyorsa da ben bu sahte görüntüye karnım tok olduğunu bilmeni istiyorum.

Bir gülümseme ile fotoğraf güzel çıktığını söylüyorsunuz, peki gönül nasıl gülecek onu biliyor musunuz?

Bana bıraktığın bu küçücük resminin içinde kaybolduğuma üzülüyorum, beni bıraktığına değil.

Çığlığım suskunluğuma gizlendi sevgilim, fotoğrafların ise gözlerimde kayboldu.

Baktığın resme fazla dalma ey benim hasret kokan aşkım, yakında bu hasret bitecek.

Çocukluk fotoğraflarımıza baktığımızda o eski masumiyetimiz geliyor aklıma, keşke hayat hem bu fotoğraf kadar temiz ve masum kalabilseydi.

Hiçbir aşk gürültüsüz geçemez, aşkın kavgası olmaz ise özlemin de bir değeri olmaz. Senin yokluğunda fotoğrafındaki bakışına âşık oldum be güzelim. Dön geri ve yine o hasret olduğum kavgalarımızı edelim.

Geceleri yaratana her ettiğim duada sen varsın sevgilim, seni belki göremiyorum ama bana emanetin olan o güzel resminle bakarak Allah’ımdan kavuşmayı diliyorum.

Uyurken elimdeki ufacık resmine bakarak gözlerimi kapatıyorum her gece, bana rüyamda da eşlik etmeni sağlıyor her zaman.

Geceleri rüyalarımı süsleyen melek iken şimdi Azrail’im oldun, gördüğüm en güzel rüyam iken şimdi kâbusum oldun.

Yüreğime sapladığın hançer yüzüme yansımış, fotoğraflarımda gizlemeye çalışsam da hiçbir faydası olmuyor.

Fotoğraf Altı Yazılar

Hiçbir tabip kalbimde açtığın yarayı kapatmaya gücü yetmiyor, gözlerimde gördüğün bu nefreti ise hiçbir fotoğraf makinesi resmedemez.

Bir trene atlayıp gidiyorum artık buralardan nereye gittiğimi bilmeden. Sana ait sadece ufak bir fotoğraf aldım yanıma, ona her baktığımda içimde büyüttüğüm kinin büyüdüğünü bilmeden.

Küçüklüğümde parkta gezerken gördüğüm dondurma için masum göz yaşları dökerdim, şimdi ise fotoğraflarını görünce göz yaşlarımı döküyorum.

Şu karede tek başına olduğun için üzüntüye kapılma hiçbir zaman, bekli Allah seni kötü insanlardan korumaya çalışıyordur da hiç haberin yoktur.

Senin ile ilgili birçok şeyi ezber etmeme rağmen sen bana hiç bilinmeyen taraflarını gösterdin be sevgilim.

Yaşamımın her karesinde senin olmana ihtiyacımın olmadığını biliyorsun. Varlığın daha önce yok iken nasıl yaşıyor isem yokluğunda da yine aynı şekilde yaşamaya devam edebilirim.

Yokluğunun olduğu havayı solumak kadar ciğerimi yakan hiçbir şey olmadı be güzelim, içtiğim şu sigara bile daha az zarar veriyor bedenime.

.

İçtiğim sigaranın dumanı ile seni içime çekiyorum sevgilim. Dumanımda sen varsın, odamda sen varsın. Bir tek fotoğrafımda sen yoksun o da yokluğunu hatırlatıyor bana.

Evimizde yaşadığımız mutlu anlarımızı her daim şu küçük karelere sığdırdık, ancak şimdilerde o sığdırdığımız mutlulukları hasret ve özlem ile arar olduk hepimiz.

Asla öyle bir şey yapmaz diye aklıma gelen şeyi yaptın sen. Beni can evimden vurdun ve orada kendini yok ettin. Artık gönlümde sana ait bir resim yok.

Bir mucize eseri hayatıma girdiğin için dualar eder iken şimdilerde hayatıma girdiğin günü kâbus olarak görmekteyim. Beraberce yaşadığımız her bir anın karesinde seni severken şimdilerde nefretim ile yâd etmekteyim.

Hayatın üzerinde değişikliğe gitmek ile ilgili bir düşüncen var ise hayatın yerine ilk olarak kendini değiştirmek ile başla. Hayatına kendi çerçevenden bakmayı bırakıp toplumun çerçevesinden bakmayı deneyebilirsin.

İşte bu kare içerisinde gördüğün gibi dostum. Biz büyüdükçe dertlerimiz de büyümüş oldu.

Giden bir daha asla görünmüyor, yeni gelen ise gideni arattırıyor. Şimdi sana baktığımda eski yaşantımızı arıyorum sevgilim.

Arkandan akıttığım gözyaşları evimin bahçesine nehir oluşturdu ama çekilen fotoğraflarımda gülümseyebiliyorum. Çünkü çektiğim acıyı kalbime gömerek kendimle savaş ediyorum.

Varlığın hayatıma anlam katıyor iken şimdi hayatımı anlamsızlaştıran bir varlık olarak görüyorum seni. Geçirdiğimiz o güzel günlerin hatıralarına bakar iken anladım ki o günler aslında kâbus dolu günlerin habercisi imiş.

Beraberce geçirdiğimiz o günler içerisinde hem güldük hem de eğlendik seninle. O günlerden sadece o anların mutluluğunu anlatan fotoğraflarımız kaldı elimde. İşte söylendiği gibi sadece bir fotoğraf.

O bakışlarındaki sahte gülüşler ile çektirdiğin fotoğraflarını artık görmek istemiyorum. Bana gerçek gülüşlerinde barındırdığın samimiyet gerekli çünkü.

Gözlerim fotoğraflarına bakar iken aklım seni düşünüp gönlüm seni sayıklıyor. Sensiz yaşadığım bu hayat bir zindan ise o zindanda neden nefes alıyorum ben?

Hayatımda tek değer verdiğim şeyi çaldılar. Oda senden bana kalan fotoğraflarındı. Ne istediler ki o sana bakar iken az da olsa mutluluk duyduğum karelerinden.

Bana gönderdiğin her bir fotoğrafı silmeye kıyamadığımdan telefonumda yer kalmayınca hepsini evimin duvarına çerçevelettim sevgilim.

fotoğraf altı sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın