Felsefi Sözler

felsefi sözler

Felsefi sözler yazımızda düşündüren felsefi sözler, anlaşılması zor felsefi alıntılar ve felsefi mesajlar bulabilirsiniz.

Felsefi Sözler

Kendi mutsuzluğun çevrendekilerle değil, kendi içindeki çocuk ile barışamadığın içindir.

Koruduklarımı, asıl düşmanlarım benim. Sevdiklerimdi aslında en çok nefret edenlerim.

Ne kendine güven, ne de başka bir insanoğluna… Allah’tan başka yok dayanağın bu dünyada.

Mutlu olmak istiyorsan, iraden dışında gerçekleşen olayları düşünmeyi bırak ve yalnızca kendi içine dön.

Bizler aslında mutluluğu beklerken hayat kendiliğinden akıp gidiyor.

Hangi limana gittiğini bilmiyorsan hiçbir rüzgâr sana yardım etmeyecektir.

Yaşadığın hayattan mutlu değilsen, hayatı ve insanları değiştirmek için uğraşma. Kendi düşüncelerini ve hayata bakış tarzını değiştir.

Herkesin kendi bataklığı içerisinde boğulduğu şu dünyada sana senden daha iyi öğüt veren çıkmayacaktır.

Felsefi konuşmak karşıdaki insanı etkiler daha fazla etkilemek için Etkileyici Sözler yazımıza göz atabilirsiniz.

Seçimlerini ne kadar zor şekilde yaparsan o kadar kolay bir hayat yaşayacağını unutma ve ne kadar kolaya kaçarsan hayatının da o kadar zorlaşacağını bil.

Senin dışında gerçekleşen olayları hiçbir şekilde idare edemiyorsan kendi içine dön. Orada olup biteni idare etmek yalnızca senin elindedir.

Küçük sorunlara odaklandığınızda hayatınızın büyük resmini görmekten aciz kalırsınız.

Zaman çok geniş bir ve uçsuz bucaksız bir kavramdır. Ancak insanoğluna bahşedilen vakit sanıldığından çok daha sınırlıdır.

Ölüm üzerine uzun uzun düşün ve bir ölümlü olduğunu hiçbir zaman aklından çıkarma. Hiç gelmeyecek sandığın ölüm hayatının tek gerçeğidir.

İnsanları olduğu gibi kabul edemiyorsan sen onlara göre bir şekil al. Eğer kendini değiştirmek istemiyorsan herkesten soyutlan ve inzivaya çekil. Aksi halde yaşam çekilmez hale gelir.

Mutluluğunda başarının da kolay kazanılmadığını zorluklarla karşılaştığında anlarsın. Ancak bunların değerini ancak o zorlukları aştıktan sonra anlarsın.

Çocukluk döneminde kurduğun o tozpembe hayaller ve umutlar, büyüdükçe kapkaranlık bir renge dönüşüyor.

Zorluklarla ve hüzünlerle başa çıkmayı başaramıyorsan onları hayatının gerçeği kabul et ve onlarla yaşamayı öğren. Acıyı ne kadar içselleştirirsen o kadar normal karşılarsın.

Hayat olasılıklardan ibarettir ve sen hangi hayatı çekersen onu yaşamak zorundasın.

Felsefi Laflar

Hayatında meydana gelen ve tamamen senin kontrolün dışında olan konular yüzünden kendine eziyet etme.

Hayatını kontrol edemiyorsan belki de olayları akışına bırakmalısın. Kafanı toparla ve sonrasında yoluna devam et.

İsteklerini gerçekleştirebilmek için çok çalış. Buna rağmen gerçekleşmezlerse kesinlikle suçlu olarak kendini görme. Sonrasında yeni bir hedef belirle ve yoluna devam et. Geçmişe kesinlikle takılı kalma.

Hayatta bir şeylere üzülmek sana hiçbir kazanım sağlamaz. Bunun yerine olayları normal karşılamaya çalış ve hayatına daha gerçekçi bir yol çiz.

Mutlu olmak hayatta ki tek amacın ise doğa ile uyum içinde olmaya özen göster. Ancak kendini yaşam ile bütün bir hale getirebilirsen saf mutluluğa ulaşabilirsin.

Karakterinizi her zaman sağlam tutmaya özen gösterin. Bulunduğunuz ortamda ne kadar kabul edildiğiniz karakteriniz ile ilgilidir.

.

Hayatın amacı hiçbir zaman para ve maddi olanaklar değildir. Katıksız saf mutluluğa ulaşmaktır.

Anlık hazlar sizlere yüksek mutluluklar sağlamaz. Aksine sizleri daha derin kuyulara hapsedecek en tehlikeli düşmanlarınız olacak.

Karşına çıkacak olan tüm zorluklarla gücü kendinizde toplamakta zorlanıyorsanız ulaşmak istediğiniz hedefleri düşünün. Hedefleriniz sizin en büyük destekçinizdir.

Uğraştığın halde hayallerine ulaşamıyorsan sakince durumu kabullen ve hayatına farklı bir şekilde yön ver. Ancak bu şekilde mutlu olabilirsin. Acılara ve hüzünlere takılı kalmak seni gelişimlerden uzak tutacaktır.

İnsanların üzülmesine neden olanlar kötü olayların onların başına gelmesi değildir. Aksine insanların bu kötü olaylara yükledikleri anlamlar onların en büyük mutsuzluklarıdır.

Hayatta istediğin hiçbir şey kusursuz şekilde gerçekleşmez. Kusursuzluğa odaklandığınızda mutsuzluğu da kendinize çekersiniz. Olayları olduğu gibi kabul etmek hayattaki en büyük felsefeniz olsun.

Hayat birçok sürpriz ile doludur. Bu sürprizler senin için iyi de olabilir kötü de olabilir.

Piyango bileti aldığınızda ve ikramiye size çıkmadığında üzülmeyin. Hiçbir zaman sizin olmayan bir şey için üzülmeye değmez. Bunun yerine farkında olmadan gerçekleşen kayıplarınıza üzülün.

Hayatında değişmeyecek konulara yönelip tüm enerjini harcamaktansa değiştirebileceklerine odaklan ve onların yönünü değiştir.

Mutlu biri olmayı beceremiyorsan bir çocuk dünyaya getirme. Nasıl mutlu olacağını bilmeyen biri mutlu bir birey yetiştiremez.

Hayatında ölsen de vazgeçmeyen erdemlerin olsun. Ancak bu şekilde karakterinizi sağlam temellere oturtabilirsin.

En karmaşık olaylar karşısında bile sakin kalabilmeyi öğrenmek hayattaki en büyük bilgeliklerden biridir.

Felsefi sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın