Etkileyici Sözler

etkileyici sözler

Etkileyici sözler yazımızda flörte etkileyici sözler, hiç bir yerde duyulmamış etkileyici laflar ve sevgiliye etkileyici mesajlar burada.

Etkileyici Sözler

Hayat yokuşunu tırmanırken, yorulduğunu hissettiğin zaman durup dinlenmeyi değil yükünü ağırlaştırmayı seçmelisin. Durup dinlenmek seni rehavete sürükleyecektir. Yükünü artırmak ise cesaretini artırır ve işine daha çok asılırsın.

Ne olursa olsun pes etmek aklımın ucundan bile geçmedi. Hep dört elle sarıldım yaptığım işlere. Bazen başarılı oldum, bazen de başarısız oldum ama önemli olan verdiğim mücadeleydi.

Çalışmayı ve üretmeyi bıraktığımız anda yaşlanmaya başlayacağız. Üstelik bu yaşlanma hem bedenimizde hem de ruhumuzda olacak. O yüzden çalışmaktan hiçbir zaman geri durmamalıyız.

Hep tüketerek nereye varabileceğimizi sanıyoruz merak ediyorum. Tam bir tüketim toplumu olmuşken, bu düzenle nereye kadar varlığımızı sürdürebileceğiz acaba?

Almak mı vermek mi deseler, hiç düşünmeden vermeyi seçerdim. Verdikçe çoğalacak çünkü elimizdekiler. Paylaşarak artıracağız.

Mantık çerçevesinde düşünmeyi bıraktığımızda yenilmeye mahkûm oluruz. Doğa bir mantık düzeni içinde işler. O yüzden akıl ve mantık olmadan ileri yol almamız pek mümkün görünmez.

Yılların eskitemediğini özlem eskitebilir. Özledikçe eksilir insan. Özledikçe ruhu ve kalbi eskir.

Gurbet kuşları misali oradan oraya göçerken, yanımıza aldıklarımızdır hayat birikimimiz. Bu birikimlerdir bizi biz yapan.

Yalanı ağzına almazsan, doğruluk seninle olur. Zor değil inan. Doğruluğun getirdiği huzur hiçbir yerde yoktur.

Daha fazlası için Mantıklı Sözler

Aile ve dostlar ile birlikte olunan her gün güzel bir gündür. Onlar olmadan ne yiyip içtiklerimizin tadı olur, ne de gezip gördüklerimizin.

Şapkanı önüne koyup düşündüğünde kendinde bir hata bulamadıysan eğer doğru yoldasın demektir. İşte o zaman yolundan şaşma, yanlışı olanlar düşünsün.

Aklım mantığım almadı bana yapılanları. Gitsem gidemedim, kalsam kalamadım. Öyle bir şaşkınlık haliydi ki; uzun süre kendime gelemedim.

Yoruldukça göreceğin güzel günleri hatırlamalısın. Çalışmadan ferahlık elde edilmiyor, bunu hiçbir zaman unutmamalısın.

Kader deyip geçersen, her şeyi sorgulamadan kabul etmiş olursun. Sen elinden geleni yaptıktan sonra o zaman kader girer devreye. Ama o zamana kadar çaba göstermeye devam etmelisin.

Matematik gibi kuralları olsaydı keşke hayatın. O zaman bilirdik ikiyle ikinin toplamının dört edeceğini. Ama öyle değil ne yazık ki, hayat hep sürprizlerle dolu.

Uzun bir yol vardı önümde. Ben de yolun uzunluğunu düşünmek yerine yürümeye odaklanmayı seçtim. İşte buydu beni başarıya götüren sır.

Basit hesaplardansa, büyük mücadelelerin derdindeydim hep. Bu basit hesapları yapanlar ise kendi basitliklerinde boğuldular.

Tertemiz yaşarsan, tertemiz bir geçmiş bırakırsın ardında. O zaman alnın ak, başın dik olur. Kimseden saklayacak bir şeyin olmadığından, korkun da olmaz.

Etkileyici Mesajlar

Sırlar insanı karanlığa götürür. Sırlarını paylaşmak ise o karanlığı gerçeğe dönüştürür. En güzeli yalansız dolansız, hesapsız bir hayat yaşayabilmektir.

Hiçbir sevgi sonsuz değildir. Çıkarlar söz konusu olduğunda kardeş sevgisi bile bitebilir.

Paradan daha önemli bir şey varsa o da onurlu bir hayat yaşamaktır. Onurunla yaşayıp onurunla parasız kalırsın yeri geldiğinde.

Mantık çevresinde düşününce, aşkın yersizliğini daha iyi idrak eder insan. Çünkü aşkta mantığa zerre kadar yer yoktur. Öylesine mantık dışı bir duygudur.

Kulların planlarına kader gülermiş ya hani, daha iyi anladım bugün bu durumu. Ben ne planlar yaptım, başıma neler geldi.

Kuşlar gibi cıvıl cıvıl yaşamalı bu güzel günleri. Sağlıklı olduğumuz her gün için binlerce şükür etmeli. Baharın müjdelediği bu güzellikler, umutlarımızı yeşertmeli.

.

Yokluk demek, her zaman yalnızlık demek değildir. Bazen birinin yokluğu, varlığından daha hayırlı olabilir.

Saçlarına aklar düştüğünde değil, yaşama hevesini yitirdiğinde yaşlanmışsın demektir. İşte o zaman yıllar acımasızca geçer gider üzerinden.

Zamanın her şeyin ilacı olduğunu bilirsen, daha sakin yaşayabilirsin bu hayatı. O zaman daha az acıtır yaşananlar. Hayal kırıklıkları daha normal karşılanır.

Öğrenmek için verdiğin çaba, gelecek günlerini aydınlatacak bir ışıktır. Öğrenmeye olan açlığın biterse, geleceğin karanlıkta kalır.

Dileklerinin kabul olmasını istiyorsan, sen de biraz çaba sarf etmelisin. Kaderin için senin de gayretin olmalı. Unutma ki bu hayat senin.

Dünyaya geldiği günden beri zarar vermeyi alışkanlık haline getirmiştir insanlar. Yakıp yıkmayı, doğayı kendi isteğine göre şekillendirmeyi kendine hak görmüştür.

Temiz duygularla yaklaştığın birinden ihaneti gördüysen, sakın umutsuzluğa kapılma. Kalbi kötülükle kararmış insanların, seni umutsuzluğa sürüklemesine sakın izin verme.

Etkileyici sözler yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın