Dost Sözleri

dost sözleri

Dost sözleri yazımızda en güzel dost sözleri, etkileyici dostluk sözleri ve dostunuza gönderebileceğiniz mesajlar bulabilirsiniz.

Dost Sözleri

Dost demek her koşulda yanında olan yarendir. Gerçek arkadaşı olan asla yalnız kalmaz gerçek arkadaşı olmayan en yalnız insandır.

Kardeşin vardır dostun yoktur ama dostun varsa kardeşin de var demektir. Dostun az olsun ama en candan en sıcağı olsun o yeter de artar insana.

Arkadaş her zaman olur ama candan dostluk her yerde ve her zaman bulunmaz. Aşk acısı çekerken dostun yanında olursa acılarının hafiflediğini görürsün.

Arkanı bir ağaca yasladığında elini tutan dostun olsun her zaman. Arkadaşların her zaman yanında ama dostların kötü gününde yanında olandır.

Gerçek dostlarını karanlık çökünce yalnız kaldığında görebilirsin. Birisiyle konuştuğun zaman iyi geldin iyi ki varsın diyebiliyorsan kaybetme dostunu.

Herkesin olduğu gibi dostlarının da kusurları vardır onları görmeden yaşamalısın. Kusur ararsan gerçek dostunun kalmadığını görürsün.

En kötü olan dostuna karşı sırtını dönme ki ilk o seni vurur. Seni en iyi tanıyan dostun en kötü düşmanından daha can yakabilir.

Dost bulmak kolaydır ama her zaman gerçek dost bulunmaz. Yanında olanları dost düşünürsen en büyük hatayı yaparsın.

Dostun düştüğünde yanında olan kişidir. Sen düşünce tekmeyi atmaz seni yerden kaldırmasını bilir.

Arkadaşlık belli zaman sonra unutulabilir ama dostluk hiç bir zaman unutulmaz ve hep canlı kalır.

Beraberken her şeyi unuttuğumuz insana denir dost ve asla başkaları ile olmayacak kadar özel ve güzel kalmalıdır.

Dostumuzla beraber geçirdiğimiz hiçbir vakit yalnızlık hissetmeyiz. Kötü günde arayan kişiyi dost bilmeliyiz.

Hayatta para ile alınamayan şey dersen ilk aklına dostun gelsin. Para ve pulla ölçülmeyecek kadar değeri biçilemez.

Hayatında 3-5 dostun varsa en zengin insandan daha zenginsin. Yaşamın boyunca herkesi dost bilme yalnız kalırsın.

Dost Mesajları

Aşk ve dostluk kardeş gibidir. İkisinin de acısı eş değer olduğu zamanlar vardır.

Gerçek dostlar kötü günde davet edilmeden gelirler. iyi gündeki dostların davet beklerler.

Hayatta her şey değişir. Mevsimler seneler değişir ama tek değişmeyen şey dostluktur. Yeri gelir canımızdan kanımızdan şüphe ederiz ama dostumuzdan şüphe etmek aklımızdan geçmez.

Gerçek dost yaptığın hatada seni koruyup kollayan kişidir. Hatalarını yüzüne vurmak yerine senle birlikte olup arkanda değil yanında yürüyen kişidir.

Sıradan bir arkadaşın yanında ağlamayı göze alamazsınız ama dostunuzun yanında sırılsıklam olursunuz.

Dost dediğiniz her zaman insan görünümünde değildir. Bazen bir çiçek bazen bir kuş yeter ki gerçek dost olsun.

Dostunuza verilen sır ömür boyu sır olarak kalır. Arkadaşa verilen sır gün gelir seni vurur ama dostuna verilen onla toprağa gömülür.

Dostluk tamamen güven meselesidir. Ya güvenip bir ömür pişman olursun ya bir ömür dost. Dost demek eşittir güven demektir.

Yeri geldi dost hasreti yaşadık yeri geldi düşmanla çarpıştık ama asla dostlarımızı unutmadık. Dostluk unutulmayacak kadar değerli ve her zaman özeldir.

Dost her ihtiyacın olduğunda ulaşabildiğin ve tek ihtiyacın olan kişidir. Kimseye değil dosta açılan kapı kapanmaz hiç bir zaman.

Herkes ile arkadaş olunur ama dost olunmaz. Öyle bir dostun olsun ki her zaman her anında iyi ki varsın denmeli.

.

Dost çevrende kimse kalmadığında çıkıp gelen yanında olan tek insandır. Kıymeti ayrı bilinen ve ayrı yeri olan ismi belli olmayan ama hep yanında olan insandır.

Dost düğünde güldüğünde yanında olan öldüğünde de tabutunu taşıyan insandır. Hayatta ne olursa olsun ona bir şey olmasın dostum yanımda kalsın dediğinde dünyanın en zengin insanısın.

Dostluk ele seni güldürmeden hatanı saklayıp gözyaşını silen insandır. Kadir kıymet bilenin elini tutanın eksik olmasın.

Dost sözleri yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın