Deniz İle İlgili Sözler

deniz ile ilgili sözler

Deniz ile ilgili sözler yazımızda denizle ilgili sözler, deniz sözleri ve bir birinden güzel deniz ile ilgili yazılar bulabilirsiniz.

Deniz İle İlgili Sözler

Deniz.. Gökyüzü kadar derin ama bir o kadar da anlamlı geliyorsun. Sana bakan herkes huzuru buluyor çünkü sen huzurun adresisin. Dalga sesi, kuş sesi, mavinin her tonu hepsi sen de toplanmış.

Herkesin birbirinden farklı ve güzel hayalleri vardır. Deniz kenarına gidip kurduğumuz masmavi hayaller. Hepsinin gerçekleşmesini dilediğimiz bazı güzellikler vardır. Mavi kadar güzel.

Mavi neden bulunduğu yeri güzelleştiren bir renktir diye düşündünüz mü hiç? Çünkü gökyüzü onda, deniz onda, dünya onda, hayaller onda. Her şey mavide saklı. Hayallerimiz bile.

Deniz kenarına oturup denize taş atacak kadar dertliysek hepimizin kafası hayal kurmaya müsait.
Her insanın bir gün gemisi batar. Kimisi sevilmediği için kimisi de doğru limana varamadığı için. Gemiler insan yüzünden batıyor, deniz yüzünden batmıyor. Deniz sadece dalgası ile var.

Deniz bile ıslanıyorken sen başkasının yağmurunda olmayı seçtin. Oysa seninle kıyıya oturup denizin sesini dinleyip güzel şeyler düşünmüştük. Her şey güzel olacak derken bir ağustos günü yine deniz kenarında terk edildim.

Denizi anlayamayan, çözemeyen her kişi ona bakınca bir şey hissedemez. Çünkü bu insanlar denizi sadece su olarak bilir. Oysa denizde derinlik var, aşk var, mutluluk var, hayal var..

Daha fazlası için Geceye Bir Söz Bırak

Ben seni deniz manzaralı evim diye sevdim. Belki odamın camı denize bakmıyordu ama baktığım her yerde denizi görür gibi gördüm seni. Gökyüzümdün. Mavi rengi seninle sevdim ben. Nefes alırdım seninle. Huzuru seninle buldum.

Dalgasız denize benzetmiştim yokluğunu. Varsın ama sesini duyamıyorum. Neredesin çıkıp gelecek misin diye sorguluyorum. Tıpkı denizin dalgasını bekler gibi bekledim seni. Belki bir gün denizin ufuklarından çıkıp gelirsin diye.

Denize umutla bakmayı bilmeli insan. Denize bakarak hayal kurmayı, ağlamayı, sevmeyi.. Deniz ile hayatı öğrenmeli insan. Deniz ile konuşabilmeli. Deniz sizi sizden daha iyi anlar. Yüreğinizi, içinizi çok iyi bilir. Ona kendinizden bahsedin.

Deniz umut dolu gökyüzüdür. Deniz olmayan yerde yaşamak denizi bilmeyenler için hiç de zor değildir. Denizi ilk gören insanın gözlerindeki bakış benim sana bakışım ile aynıydı. Hâlâ ilk günkü gibi saf ve aşk dolu..

İnsan kalbi deniz gibidir. Bazen şiddetli bir hâl alır. İnsan da bir anlık öfkeyle çok sinirli olur. Deniz insandır belki de, insan da deniz. Deniz insana insan da denize benzer. Her dalga duracağı gibi insan da sinirlenince sakinleşir.

Denizle İlgili Sözler

Yürüdükçe denize çıkan sokak gibiydi gözlerin. Bakınca tekrar bakmak istiyor insan. Başka bir manzara, farklı bir güzellik görür gibi oluyor insan. Seninle sevgilim, seninle. İçim seninle huzura kavuşuyor. Gözlerim bir sana bakarken gülüyor.

Deniz kenarı bir manzaraysa sen benim sığınağımsın. Yağmurumsun. Deniz kokuyorsun sevgilim. Bütün mavilikler üzerine sinmiş sanki. Denizin berraklığı gözlerine yansımış. Gözlerinde denizin dalgalarını görür gibi seviyorum seni.

Denizin yanında kuma adını yazmak gibiydi seni sevmek. Gelen dalga adını silerdi ama bendeki yerin hep kalbimde dururdu. Ne kadar siliniyorsa ben yine yazardım. Güzel kalbini de çözerdim oraya. Deniz sensin.

Denizin maviliklerinde kayboldu çocuk. Fazla ileri gitmiş olamaz umuduyla hep birlikte denize girdiler. Neredesin sevgilim diye bağıran kızı kimse duymuyordu. İlerde bir yerlerde buradayım sevgilim, yanında sesi yükseldi. Kötü haber beklerken bir anda iyi haber almak gibidir hayat. Unutmamak gerekir ki umut hep var.

Umut beklenmedik anda çıkıp gelen bir güzelliktir. Mutsuz bir şekilde evde otururken bir anda gelen mutlulukla kendinizi deniz kenarında çay içer gibi hissedersiniz. Bunun adıdır umut.

Denizde özgürlük var, yaşama sevinci var. Gelen dalgaların hepsinde bir hayal var. Hepsine bir hayal sığdırdık. Hayal kur, kurduğun hayali denize söyle. Deniz sana şiddetiyle cevap verir, seni cevapsız bırakmaz. Unutma! Kimse yoksa deniz var. En yakınında…

Deniz tüm güzellikleriyle fısıldar size hep mutlu ol diye. Mutlu olmalısınız. Bu hayat kendini yıpratmana değmez. Hayattaki her şeye rağmen etrafına gülücükler saçmalısın. Yeri geldiğinde ise kahkaha atmalısın. Atmalısın ki hiçbir kötülük sana gelmesin, seni üzmesin. Adımlarını yere sağlam bas. Dik yürü başını eğme. Sen deniz kadar güçlüsün.

Sen gittikten sonra her şey biraz yarım kaldı sevdiğim. Denize her baktığımda seni görüyor gibi oluyorum. İkimizin şarkısı hep kulağımda. Seni denizlerin dalgasında kaybettim. Ah ne acı! Ne acı senden ayrı yaşamak. Tabi buna yaşamak denirse..

Seni sen olduğun için sevdim ben hep. Her zaman kalbime en iyi gelen kişi sendin. Deniz kenarında oturup hayal kurmak insana terapi gibi gelir. Sen benim terapi kaynağımdın. Ben seninle kendimi buluyordum. Ruhuma deniz esintisi veriyordun sevgilim.

Sen gittiğin günden beri ben biraz eksildim. İlk günkü gibi değilim. Sen yokken her şey biraz yarım geliyor. İzmir olmuştum seninle. Sen yokken bütün dünyam değişti. Her şeyim sil baştan şimdi. Yeniden doğmuş gibiyim.

Deniz ile ilgili sözler yazımızın sonuna geldik.

.

Bir cevap yazın