Bayrak Sözleri

bayrak sözleri

Bayrak sözleri yazımızda türk bayrak sözleri, tüyleri diken diken eden bayrak sözü ve türk bayrağı ile ilgili sözler bulabilirsiniz.

Bayrak Sözleri

Bir ülkenin kan rengini taşımayan bayrak, üzerinde bulunan renkler onu bayrak yapmaz. Bizim kızıl renkli Türk bayrağımızın rengi o uğurda can verenlerin kanından gelir. Bu milletin evlatları zamanı geldiğinde ihtiyaç olduğu her an kendi canından vazgeçmeye hazırdır.

Kutsallığı ve eşsiz görünüşü, işte onu özel yapan o dur. Rüzgârın verdiği esinti ile dalgalanırken yürekleri kabartır, vatan sevgisinin hissini uyandırır. O bir sancak ki gönüllerimizin en yüksek yerindedir.

Bir ülkenin bayrağı yok ise o ülke de yok sayılır. Bir milletin ülkesi uğruna verdiği emek o bayrak kudretinde gizlidir. Kalpler bayrak için çarpar, bayrağın göklerdeki yerini alması için canla başla çarpışır vatan severler.

Bir genç toplumuna verebileceğiniz en güzel nasihat nedir bilir misiniz? Yaşadığı toprakların bayrağına sahip çıkmasıdır. Bu ülkenin evlatlarının bayrağı korumaları, canını feda ederek kazandıkları bayrağı sizlere emanet eden ecdadınıza bir borcunuzdur.

Daha fazlası için Ülkücü Sözleri

Her evin balkonlarından dalgalanan al bayrağımız, birlik ve beraberlik mücadelemizin bir simgesi olarak gönüllerdeki yerini almıştır. İşte o gönüllerdeki bayrak sayesinde bayramlarımız ve sevinçlerimiz yaşanır.

Al bayrağa sahip çıkmak, hiç düşünmeden kanını ve canını feda eden şehitlerimize bir borcumuzdur bizim. Dökülen kanlar bir bayrak uğruna akmıştır. Verilen canlar o bayrak dalgalansın diye gitmiştir. Şehitlerimiz anarak ve dualarımızda yer vererek sım sıkı tutmalıyız bayrağımızı.

Her bir can bugün yaşar yarın ise ölür. Ama şanlı bayrağımız dünya var olduğu sürece göklerdeki yerini alacaktır. Bayrağımızın göklerde daim olması için toprak üstünde yaşayan tüm canlar feda olsun.

Çocukluk yıllarında resmi bayramlarda okulda istiklal marşı okuduğumuz vakitlerde hep o kızıl bayrağımızın dalgalanarak yukarıya çekilişini izledik. Göklere çekilişini izlerken bir gurur ve aynı zamanda dökülen kanlar için bir hüzün doğardı içimizde. Bayrağın sevgisi bu toprakta gözlerini açan her bir çocuğun ruhuna işliyor.

Bayrak İle İlgili Sözler

Bu canı bu toprak üstünde dalgalanan bayrak uğruna feda etmişim, tüm varlığımı onun var oluşunun devamı için yok saymışım ve o her daim göklerde dalgalansın diye ölümü göze almışım. O allı şallı Türk bayrağıdır ki onun yeri gökyüzüdür.

Okula başladığım ilk yıllardan itibaren başladı bayrağa olan sevgim ve saygım. İstiklal marşı okunurken onu izlemek, sınıfta ders dinlerken kulağım öğretmende gözlerim ise duvarda asılı olan Türk bayrağımızda olurdu. Okul yıllarının en güzel yanlarından biride buydu ama şimdi de evimin balkonunda dalgalandırıyorum çünkü o hep yanımda var olmalı çünkü ben bir Türk evladıyım.

Hiçbir ülkenin bayrağı Türk bayrağının taşıdığı maneviyatı taşıyamaz. Çünkü bizim bayrağımız uğrunda dökülen kanların bir simgesidir. Zaferler ile dolu cephe savaşlarında ana evlatlarının dökülen kanlarının rengi ile var olmuştur Türk Bayrağımızın rengi. Bizim bayrağımızın rengi kutsaldır diğer ülke bayrakları ile kıyaslamak doğru olmaz.

Biz bu toprak uğruna canımız feda olsun derken laf olsun diye demedik. Bayrağımızı feda ettiğimiz canımız ile renklendirdik ve o bayrak altında tekrar hayat bulduk. Bu gün biz varız yarın bizden sonraki evlatlarımız var olacak Türk Bayrağımızın altında.

Sadece birkaç renk ve bir bez parçası ile bir ülkenin bayrağını oluşturamazsınız. Bu yapılamaz! Bayrak demek o ülkenin bir kutsallık sembolü demektir. Geçmişteki Yaşanmışlıklarıdır, Tarihi savaşlarının sembolüdür, toprak için verilen canların hayat bulmuş halidir. Kutsallığı ile her zaman göklerde dalgalanmaya devam edecektir.

Al Bayrağımın kızıl rengi ile renklensin gök mavisi, bayram sevincimi Ay yıldızlı bayrağım ile yaşamalıyım. Kızıl rengi Türk topraklarının rengidir ve Türk topraklarında onunla ölmeliyim.

Bana başka ülkeden bahsetmeyin sakın, ben Türk Bayrağımı görmeden yaşayamam. Ona olan bağlılığı tarif etmem gerekirse size; bir elimde kalbim diğer elimde ruhum ikisini de onu görmek için feda edebilirim. Çünkü onun dalgalandığını göremezsem yaşayamam.

Bir bayrak yok ise bir ülke de yok demektir ve bayraksız bir millet de yok demektir. Bir milletin geçmişi ile var olur o bayrak.

Yaşadığım bunca yıl boyunca bayrağımın kutsallığını yüreğimde taşıdım. Göklerde dalgalanan Türk bayrağını gördüğümde ecdadıma olan borcumu hatırlar ve tüylerim ürpermeye başlar. Huzur içinde uyuyun ey güzel ecdadım. Bıraktığınız bayrak ve topraklar emin ellerde.

Bayrak sözleri yazımızın sonuna geldik.

.

Bir cevap yazın