Başsağlığı Mesajları

başsağlığı mesajları

Başsağlığı mesajları yazımızda resmi başsağlığı mesajları, kısa başsağlığı sözleri ve anlamlı başsağlığı mesajı bulabilirsiniz.

Başsağlığı Mesajları

Güzel ve değerli bir kardeşimizi son yolculuğuna uğurladık. Allah bu güzel ve değerli kardeşimizin mekanını cennet eylesin. Rabbim merhuma rahmet, yakınlarına sabır ihsan eylesin. Bütün geride kalanlara Allah’u Teala sabır, güç ve kuvvet nasip etsin.

Çok sevdiğimiz kardeşimizi kaybetmiş olmanın çok büyük derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Gönlü güzel kardeşimizin mekânı cennet, kabri nur olsun inşallah. Rabbim gani gani rahmet eylesin. Başınız Sağ olsun.

Ölenle ölünmeyen, sadece bir imtihan olan ve geldik gidiyoruz dediğimiz bir dünyada yaşıyoruz. Bu yaşadığımız dünyada ki en önemli şey de nasıl yaşadığımızdır. İşte tam da bu nokta da sevgili kardeşimizde hayırlı yaşadı ve şimdi son yolculuğuna uğurlanıyor. Rabbim kabrini nur eylesin.

Gönlümüz üzüntülü, kalbimiz dolu, acımız büyük, merhuma olan dualarımız öyle çok ki, dilden sevgili kardeşimizi hiç düşürmedik. Rabbim dünyalar kadar sevdiğimiz kardeşimizin mekanını cennet nasip etsin. Kederli ailesine bol bol sabır ihsan eylesin.

Rabbim rahmet eylesin. Allah’u Teala bütün günahlarını bağışlasın. Geride kalan yakınlarına sabırlar ihsan eylesin. İnna ileyhi ve inna ileyhi raciun. “Şüphesiz biz Allah’a aitiz ve şüphesiz O’na dönüyoruz”

Hayatımız bir gül bahçesi gibidir. Kimileri solar, kimileri ise daha kırmızılaşır ve daha güzelleşir. İşte yaşadığımız şu hayatta da bilmemiz gereken önemli şey, dünyanın sadece bir imtihan dünyası olduğunu bilmektir. Çünkü yaşadığımız şu dünya gelip geçici ve geldik gidiyoruz bir dünyadır. Önemli olan sadece ahirettir. Allah merhuma rahmet etsin.

Daha fazlası için Veda Sözleri

Çok sevdiklerimizi kaybetmek çok hüzünlü bir durum olsa da hayatın gerçeklerini daha iyi öğreniyoruz. Çünkü yaşadığımız şu yalan dünyada ki tek gerçekte ölümdür. Ölüm bizi ahirete, yani gerçek dünyaya götürür. Rabbim o gerçek dünyada hepimize de cennette olmayı nasip ve müyesser eylesin. Rabbim vefat eden kardeşimizin mekanını cennet kabrini nur eylesin.

Sevgili dostumuz merhuma, Rabbim gani gani rahmet eylesin. Dualarımızı ondan hiç esirgemediğimiz, her zaman iyi bildiğimiz kardeşimiz, bizim için çok değerli bir insandı. İyiliklerini, dürüstlüğünü asla unutmayacağız. Rabbim mekanını cennet nasip etsin.

Yakınlarımızı kaybetmek, gerçekten her şeyden daha çok üzücü bir durum. Fakat çok hüzün ve keder verici bir durum olsa da şu dünyanın gerçekleri ile yüzleşiyoruz. Hepimiz için ölüm, tek gerçektir. Rabbim vefat edenlere rahmet, yakınlarına sabır ihsan eylesin.

Ölmek kesinlikle bir son değildir. Ölmek aksine bir başlangıçtır. Şu yaşadığımız evren, dünya sadece bir imtihandan ibarettir. Yaşadıklarımız ve yaşayacaklarımız, Allah’u Teala’nın bizlere sunduğu bir imtihandır. Allah, sevdiklerini yanına erken alırmış. Rabbim bu güzel kardeşimize rahmet yakınlarına sabır versin.

Zaman yine su gibi akıp gidiyor. Günde birçok yavru dünyaya gelirken, birçok vadesi yeten de dünyadan ayrılmaktadır. Hepimiz için gerçek olan tek yer, orasıdır. Yani ölümdür. Rabbim merhumun mekanını cennet eylesin. Peygamberimize şefaatçi eylesin.

Başsağlığı Sözleri

Sevgili kardeşimizin güzel günler de her zaman yanında olduğumuz gibi, ölüm gününde de yanındayız ve hiçbir zamanda onu asla unutmayacağız. O bizim kalbimizde ve gönlümüzde her zaman yaşıyor. Rabbim o güzel kardeşimize, rahmet, kabrine nur nasip eylersin.

Allah’u Teala vefat eden merhuma rahmet eylesin. Sizlerin de başı sağ olsun. Ölenle ölünmeyen bir imtihan dünyasında yaşıyoruz. Rabbim sizlere bol bol sabrı cemiller ihsan eylesin inşallah.

Sizin gönlünüzde ki hüzün bizim gönlümüzde de yer alıyor. Sizin acınız bizim de acımızdır. Güzel günlerinizde her zaman ve her daim yanınızda olduğumuz gibi acılı günlerinizde de daima yanınızdayız. Rabbim sizlere gani gani sabır ihsan eylesin. Dualarımızı merhumdan asla esirgemedik ve esiremiyoruz.

Rabbim değerli ve sevgili dostumuza rahmet eylesin. Bu üzüntülü günlerinizde de sizlerin her zaman yanınızdayız. Ölüm asla bir son değildir. Ölüm bir başlangıç ve adeta bir bayramdır. Çünkü Allah’u Teala sevdiği kullarını yanına erken çağırır. Rabbim cümlemizi sevdiği kullarından eylesin. Rabbim merhumun mekanını cennet ve kabrinin nurlar içinde olmasını nasip eylesin.

Dualarımız yine ve yeniden sizinledir. Biz mutlu günlerinizde her daim yanınızda olduğumuz gibi acılı günlerinizde de her daim yanınızdayız. Allah’u Teala güzel kardeşimize bol bol rahmet, sizlere de bol bol sabrı cemiller nasip etsin. Daima dualarımızın gölgesindesiniz.

Kurban olduğum Allah’ım, güzel kardeşimizi cennetine koysun. Mekanının cennet olmasını nasip ve müyesser eylesin. Hz. Muhammed (Sav) Peygamber efendimize, şefaatçi eylesin. Allah’u Teala merhumun kabrini nurlar içinde olmasını nasip etsin. Güzel kardeşimiz yattığı yerde rahat uyusun inşallah.

Şehitlik öyle güzel bir mertebedir ki öyle güzel bir mertebe asla yoktur. Vatan için canını seve seve feda etmek, her şeyden daha çok önemlidir. Çünkü vatan olmadan olmaz. Rabbim şehidimize, rahmet eylesin. Geride kalanlara sabır ihsan eylesin. Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun.

Ölüm uzak değildir. Ölüm her an her yerde olabilir. Ölümden asla kaçış yoktur. Eğer kader bir gün gelirse, ölüm o kişiyi her yerde bulur. Aslında ölüm tek gerçektir. Ölüm bir son değil, aksine bir başlangıçtır. Rabbim hepimize hayırlı ölmeyi nasip ve müyesser eylesin.

Başsağlığı mesajları yazımızın sonuna geldik.

.

Bir cevap yazın