Arkadaşlık Sözleri

Arkadaşlık sözleri

Arkadaşlık sözleri yazımızda en yakın arkadaşa sözler, arkadaşlık ile ilgili sözler ve dosta arkadaşlık sözleri bulabilirsiniz.

Arkadaşlık Sözleri

Seni izlemek istesem de bazen bunu yapamayabilirim. Sana hep yol göstermek istesem de bazen buna güç bulamayabilirim. En iyisi sen hep yanımda kal, arkadaşım kal. Yan yana, omuz omuza yürüyelim. Tüm zorluklarda arkadaşlığımızın kıymetini daha da iyi bilelim.

Gerçek aşkların çok nadir bulunduğu söylenir. Ama daha nadir bulunan şeyse gerçek arkadaşlıktır. Bu yalan hayatta bulabildiğim en gerçek arkadaşıma, tüm sevgimle ve kalbimle kocaman bir merhaba…

Öyle zamanlar olur ki insan kendine bile inanmayı bırakır. İşte öyle anlarda gerçek arkadaş kendine bile inanmayan sana inanandır.

Kardeşi seçme şansı olmaz insanın, kardeş mecburi olan arkadaş demektir. Ancak arkadaş kişinin kendi seçtiği kardeşidir.

Yürekteki sevinci de öfkeyi de paylaşmaksa arkadaşlık, iyi günde de kötü günde de yanında olmaksa, tüm dünya anlamazken onun anlamasıysa o zaman dünya durana dek, nefesim bitene dek arkadaşımsın. En içten duygularıma, en derin hislerime tanık olansın.

Biz de defalarca sildik seninle ama arkadaşlığımızı değil kusurlarımızı sildik. Birbirimize yapmak istemediğimiz haksızlıkları sildik. Kötü günleri, hataları sildik. Ama birbirimizi asla silmedik can arkadaşım.

Hayatın sonuna dek kim bilir kaç kişi girip çıkacak hayatıma. Ama biliyorum sadece iz bırakanlar kalpte kalacak. Arkadaşlığın en güzel yanları ancak bu şekilde ortaya çıkacak. Kalbimde iz bırakacak olan canım arkadaşım iyi ki varsın.

Arkadaş sözler yazımızdan daha fazlası için Dost Sözleri yazımıza bakabilirsiniz.

Hiç bitmeyen arkadaşlıklar ender kişilerle yaşanır. Zaten bitmeyen arkadaşlığa sahip olanlar özel bir kalp taşıyanlardır. Her şeyin sahte olduğu bu zamanda gerçek olan arkadaşa can fedadır.

Arkadaşlık Mesajları

Önemli olan yan yanayken değil ayrıyken de arkadaşını savunmaktır. Karşı karşıya kalsan da kalp kırmamaktır, anlamaya çalışmaktır. Önemli olan arkadaşlığı kurmak değil o arkadaşlığı bir ömür boyu ilk günkü gibi taşımaktır.

Morali bozukken insanın her şekilde yanında güldüğü kişi var ya, işte o kişi gerçek arkadaştır. En zor zamanda, en olmaz anda yüzde kocaman bir çiçek açtırandır. Omzunda ağlasan da çok geçmeden kahkahalara boğulduğun kişidir, can yoldaşıdır.

Aslında gerçek olan her şey karanlıkta ortaya çıkandır. Zor zamanda kim dost kim düşman seçmesi daha kolaydır. Her zor zamanımda bana dost olan kalbi güzel insan. İyi ki arkadaşınım, iyi ki arkadaşımsın.

Değer bilmek zor zanaat. İnsan tüm güzel şeylerin kıymetini yanındayken değil de yanından gidince anlarmış. Ama biz öyle olmadık seninle. Yan yanayken kıymet bildik, değer verdik. Bu zor zanaatın üstesinden hep el ele geldik. Karanlıklardaki ışığım, der ortağım, can yoldaşım. Bana bu hayattaki en güzel hediye senin o güzel arkadaşlığın.

Aslında her şey demektir arkadaş. Komedidir, sevinçtir, hüzündür. Kızgınlıktır bazen, bazense masumluktur. En zor anda ulaşılabilendir, en zor anda sana ulaşabilendir. Arkadaş dediğin hayatın her alanında hissedilendir. Tek bir sözüyle bile sana kendini en değerli hissettirendir.

Arkadaş demek ya hayat boyu elde edilmiş bir ödül demektir ya da hayat boyunca unutulmayacak bir derstir. Sen benim bu hayatta hep ödülüm oldun. Aramıza mesafeler de girse hep en yakınımdın, can yoldaşımdın. Sen benim kan değil can bağımsın.

En büyük ağaçlar ufacık bir tohumdular. Bizim arkadaşlığımız da böyle. Ufacık bir tohumdan koskoca bir çınara dönüştü. Şimdi ne rüzgâr ne yağmur ne kar. Hiçbir şey deviremez bu çınarı, karşımıza çıkan tüm zorluklar ancak daha da güçlendirir bağlarımızı.

Kendini ne zaman zorda hissetsen kalbini dinle canım arkadaşım. Ben de ordayım, sana olan tüm sevgim de. Yakınken de uzaktayken de bu can senin canınla dip dibe.

Etkileyici arkadaşlık sözleri yazımızın sonuna geldik.

.

Bir cevap yazın