Ağır Sözler

ağır sözler

Ağır sözler yazımızda duygusal ağır sözler 2021, en güzel laf sokucu ağır mesajlar ve ağır laflar bulabilirsiniz.

Ağır Sözler

Gidene dur dememek bu devirde en doğru karardır. Eğer bir kez dur dersen, her seferinde bir yolunu bulur. Giden geri döner.

Seven insan sevdiğini asla yalnız bırakmaz. Hele ki kötü gününde asla, eğer sevenin varsa onu kaybetme arkadaş.

Bir ortama girdiğinde yaşından çok hâl ve hareketlerine bakarlar. Yani bu devirde önemli olan yaş değil, düzgün karaktere sahip olmaktır.

Ne gidene kal diyeceksin, ne de kalana git! Senin yanında olmak isteyen yerini bilmeli ve kalmayı da zamanı gelince gitmeyi de bilmeli!

Bu hayatta belki kral olarak doğmadık ama biz kendi hayatımızın kralı olduk. Kimsenin kölesi olmadık. Herkes kendi hayatının kralıdır.

Herkesi adam ya da herkesi dost sanmayacaksın bu hayatta. Adam ya da dost dediğinin kuyruğuna basınca anlayacaksın ne kadar sağlam olduğunu. Zora geldiğinde kim yanında ona bakacaksın.

Bir hapşırırsam en derinden, kimse kalkamaz şu anki yerinden!

İhanetin bahanesi olmaz. İhanet eden haindir. Asla ama asla kabul edilemez en ağır hakarettir. Eğer ortada hangi konu olursa olsun bir ihanet varsa affetme kardeşim. Bir kere yaptıysa yine yapacaktır. Emin ol!

Eskiden altını çize çize sevdiklerimin şu an üstünü çize çize sövüyorum. Konu bu kadar net.

Bir ortamdaki konuşma tarzın ve hareketlerin kaliteni belirler. Düşüncelerin ise kapasiteni. Önce düşün, sonra konuş.

Hayatta diz üstü yaşamaktansa, ayaküstü ölmeyi yeğlerim ki; başkalarının kölesi olmadan sağlam bir yaşantım olsun.

Ağır Laflar

Bu hayat kimseye adil davranmaz. Herkesin farklı yarası vardır. Kimi gece karanlık çöktüğünde ortaya çıkar, kimi gün ağardığında. Sanma ki tek dertli sen değilsin. Herkesin derdi var, sen tek değilsin. Bunu bil ve hâline şükret.

Bazıları uzaktan bakınca çok hoş görünür insana. Ama yaklaştıkça anlarsın ki sadece uzaktan bakmak yeterli olurmuş. Keşke tanımasaydım dersin ama iş işten çoktan geçmiştir.

Keşke demek istemiyorsan, hayatın boyunca her zaman adil ol, hareket ve konuşmalarına hakim ol.

Seveceksen; kalpten, yürekten, derinden seveceksin. Sevmeyeceksen ümit verip terk etmeyeceksin.

Artık hayalini kurmayı değil, hayatımızı birlikte kurmayı hayal ediyorum.

Çevreni iyi tanı. Kimi şükür etmeyi öğretir, kimi de küfür etmeyi. Arkadaşını, dostunu, patronunu, sevgilini önce iyice tanımaya çalış. Sonra hayatı akışına bırak.

Başkalarının yanında kalbimi kırdıktan sonra yalnız kalınca dilediğin özrün inan bana hiçbir şey ifade etmiyor. Kırılan şu kalbim artık sana karşı atmıyor.

Bana değer vereceksen başkalarını boş verip beni seveceksin. Elimi önce tutup sonra verdiğin sözden dönmeyeceksin.

Seni sevdim dedin, çektin gittin. Dön dedim, dönmedin. Sev dedim, sevmedin. Aradan yıllar geçti. Geri geldin. Ne oldu güzelim? Kürkçü dükkanını mı özledin?

Sevgi anlaşmak demek değildir. Nedensizce sevilir bazen. Küçücük bir an için ömür bile verilir bazen. Sen ömrümü aldın benden ben bilemedim senin yalancı olduğunu, şimdi git artık iyice kendini bitirmeden.

Eline teşbih alan kendini kabadayı sanır, unutmayın ki siz yokken burada vardı Kadir İnanır.

Aşkın yalanı dolanı olmaz. Ya seversin, ya sevmezsin. Bu konu bu kadar basittir. Alçaklık edip de kaç kişi ile aynı anda görüşüyorsun bilmiyorum ama bil ki alçaklığı bana değil kendine ediyorsun. Ben seni unuturum bir şekilde. Ama yaptıkların her zaman hatırlatır beni gözünde, gönlünde, dilinde.

Seni ben affetsem, hayat affetmez, aşk affetmez. Bir daha biz diye bir şey olmaz. Her şeyi kendi ellerinle ateşe verdin. Tüm hayallerimi kül ettin. Tebrik ederim.

Ağır sözler yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için Kapak Sözler

.

Bir cevap yazın